Obrazem: "Sex je trefa do černého." Zemřelý Hugh Hefner dal světu víc než jen nahotinky z Playboye

Zakladatel časopisu Playboy Hugh Hefner na archivním snímku.
Původně se ale měl jmenovat Stag party (Pánská jízda), název Hefner změnil až na poslední chvíli v kuchyni svého bytu, kde první číslo na koleně dělal. Na snímku je první číslo magazínu Playboy z roku 1953, na kterém se objevila Marilyn Monroe.
"Buď mi přidáte pět dolarů, nebo nikam nejdu," reagoval tehdy muž, který živil manželku a svou malou dcerku. Protože mu nepřidali, zrodil se nový časopis - Playboy. (V popředí jsou Kimberly Conradová a Hugh Hefner, 1988).
Jeho tahákem byly nahé snímky tehdy nepříliš známé blonďaté herečky Marilyn Monroe, kterou k focení za pár set dolarů přemluvil Hefnerův známý fotograf. Na titulní stránce pak nad hlavou této budoucí "sexbomby století" chybělo i číslo vydání. Na snímku je první číslo magazínu Playboy z roku 1953, na kterém se objevila Marilyn Monroe.
Hefner se stal díky Playboyi multimilionářem a vytvořil obchodní impérium zahrnující kasina a noční kluby, v nichž hosty vítaly dívky v typických kostýmech se zaječími oušky. (Zleva na snímku jsou Cooper Hefner, Hugh Hefner a Crystal Hefnerová, 2014).
Foto: Reuters
Jeho časopis Playboy odstartoval v roce 1953 doslova sexuální revoluci, on ale tehdy o úspěchu prvního čísla pochyboval. V legendárním magazínu pro úspěšného muže, který mediální magnát Hugh Hefner založil, se nechaly v plné nahotě zvěčnit například zpěvačka Madonna či modelka Cindy Crawfordová. Vycházely v něm ale i vytříbené reportáže a texty slavných spisovatelů nebo hudebníků. Hefner, výstřední milovník ženské krásy, zemřel ve středu ve svém sídle Playboy Mansion v Los Angeles. Bylo mu 91 let.

Hefner byl třikrát ženatý. Přestože plánovanou třetí svatbu jeho tehdejší přítelkyně a nyní jednatřicetiletá vdova Crystal Harrisová v červnu 2011 na poslední chvíli zrušila, pár si nakonec řekl "ano" v posledních hodinách roku 2012.

Do Playboye psali význační literáti jako Kurt Vonnegut, Vladimir Nabokov či Joyce Carol Oatesová, další známé osobnosti jako zpěvák John Lennon, dlouholetý kubánský vůdce Fidel Castro nebo černošský duchovní a aktivista Martin Luther King věnovaly časopisu exkluzivní rozhovory.

 

Právě se děje

Další zprávy