Obrazem: Od tučňáků na pólu po mnichy v Tibetu. Fotograf Oldřich Bubák procestoval celý svět

Obrazem: Od tučňáků na pólu po mnichy v Tibetu. Fotograf Oldřich Bubák procestoval celý svět
Dobrodruh Oldřich Bubák s legendárním rakouským horolezcem Kurtem Diembergerem.
Diplom pro Osobnost české fotografie 2016.
Arktida. "Michajl Malachov nám ukazuje, jak překonávat měkký led." Malachov je známý ruský polárník, jenž vedl na severní pól několik expedic.
Arktida. Překonávání ledových bariér – tarosů - na zamrzlé hladině Severního ledového oceánu.
Foto: Oldřich Bubák
Magazín Oldřich Bubák, Magazín
9. 5. 2017 12:57
Focení je jedním z mnoha řemesel Oldřicha Bubáka, cestovatele, polárníka, hudebníka, spisovatele, básníka, managera i konstruktéra. I přesto v něm patří k české špičce.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy