Obrazem: Born miloval cestování a staré časy. Češi potřebují vychovávat, říkával

Obrazem: Born miloval cestování a staré časy. Češi potřebují vychovávat, říkával
Adolf Born při práci ve svém ateliéru. (rok 1986)
Miloš Macourek a Adolf Born na autogramiádě při příležitosti vydání jejich knihy Mach a Šebestová na prázdninách. (rok 1993)
Výtvarník Adolf Born a Marta Kubišová, dva ze šesti autorů doslovu českého vydání knihy amerických autorů Jefferyho Massona a Susan McCarthyové s názvem Když sloni pláčou. (rok 1999)
Česká pošta vydala 2. ledna 2001 příležitostnou poštovní známku v nominální hodnotě 9 Kč u příležitosti nového tisíciletí. Známku se scénkou s kouzelníkem, kloboukem a králíkem vyryl podle návrhu Adolfa Borna Martin Srb.
Foto: Profimedia.cz
Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 5. 2016 13:02
Málokterý výtvarník byl svým dílem tak zastoupen v českých domácnostech jako Adolf Born. Snad každý má doma Bornem ilustrovanou knihu, nosič s animovaným filmem z jeho dílny či alespoň plakát nebo malý obrázek plný svérázných postaviček či podivných zvířat.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy