reklama
 
 

Mikrosvět přírody, ilustrace či nové objevy. Věda je krásná!

26. 12. 2014 11:23
Podívejte se na výsledky soutěže Věda je krásná, kterou letos již pošesté pořádala Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

Praha - Na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze se před pěti lety zrodila soutěž s názvem Věda je krásná. Soutěž se postupně otevřela všem studentům i pracovníkům celé Karlovy univerzity.

V letošním šestém ročníku nejvíce zabodovaly mikrofotografie a snímky využívající složité postupy. V akademické rovině se soutěžilo v pěti kategoriích a vítěze vybírala odborná porota, v objevitelské kategorii ocenila fakultní porota vítěze vzešlého z příspěvků soutěžících registrovaných na objevitelsko-popularizačním webu přírodovědci.cz, novinkou byla letos nově otevřená kategorie Instagram. Zároveň byl také zvolen Absolutní vítěz; stal se jím radiografický snímek roháče, jehož autor Viktor Sýkora byl oceněn i v několika dalších kategoriích. Návštěvníci webu vedajekrasna.cz pak hlasováním ze všech příspěvků nezávisle na kategorii udělili Diváckou cenu.

V odborné porotě zasedli například vítěz prvních dvou ročníků Martin Černý, makrofotograf přírody a ilustrátor Pavel Krásenský, specialista na vědeckou fotografii Petr Jan Juračka nebo mikrofotograf František Weyda.

Podívejte se na vítězné snímky všech kategorií v naší fotogalerii.

autoři: Martina Křížová, ve spolupráci s PřF UK | 26. 12. 2014 11:23

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama