reklama
 
 

Jako z Blade Runnera. Luxusní rezidence z 60. let má i bazén s výhledem na Madrid

3. 6. 2019 16:29
Torres Blancas, neboli Bílé věže, je unikátní bytový komplex v severní části Madridu. Výšková budova na okraji hlavního města je výrazným počinem španělské poválečné architektury. Dům, který připomíná kulisy sci-fi filmu Blade Runner, byl projektován už na počátku 60. let a dokončen v roce 1968. Autorem je architekt Francisco Javier Sáenz de Oiza. Podívejte se, jak to v budově vypadá.

Takzvaná "zlatá šedesátá" byla obdobím vzniku mnoha jedinečných architektonických počinů po celém světě. Jedním z příčin rozsáhlé výstavby nových budov bylo i nutné řešení tehdejší poválečné bytové krize. Vize moderního bydlení přinášející pohodlí a kvalitu žití nejen ve městě se stala mezinárodním trendem.

Projektováním netradičních konstrukcí a používáním nových materiálů vedlo k inovativním technologickým postupům, které měly za cíl vytvářet jednodušší, kvalitnější a také úspornější řešení.

Z realizovaných experimentů, jako je právě Torres Blancas, jsou dnes luxusní rezidence, ale především architektonické unikáty, kterých dnes v Evropě spíše ubývá.

Podívejte se také na video: Svůj objem zdvojnásobí do pěti minut. Sledujte vizualizaci budovy The Shed

Svůj objem zdvojnásobí do pěti minut. Sledujte vizualizaci budovy The Shed, nového centra umění v New Yorku | Video: Diller Scofidio + Renfro |  04:03

autoři: Karolína Vacková, Radek Úlehla | 3. 6. 2019 16:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama