FOTO Dům vzhůru nohama popírá fyzikální zákony

Foto: Profimédia.cz
jaz
17. 4. 2014 12:47
V Rusku otevřeli netradiční atrakci, kde se návštěvníkům při vstupu zamotá hlava. Interiér bytu je totiž postaven vzhůru nohama.

Petrohrad – Minulý týden se v ruském Petrohradu otevřel byt, kde je vše vzhůru nohama. Návštěvníci si tak připadají, že chodí po stropě a popírají zákony gravitace.

Prostory jsou součástí muzejní expozice a jsou plně vybavené jako obyčejný rodinný byt. Nechybí obývací pokoj, kuchyň, chodba, koupelna, ložnice i dětský pokoj se spoustou hraček.

Všechen nábytek a předměty jsou přilepené ke stropu či podlaze, a kreativní návštěvníci si tak z bytu odnášejí zábavné snímky připomínající stavy beztíže.

Podobné projekty mají kromě Ruska také v Německu, Číně i v Americe, kde je takovýmto způsobem vystavěn celý dům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy