FOTO Dům vzhůru nohama popírá fyzikální zákony

FOTO Dům vzhůru nohama popírá fyzikální zákony
Byt vzhůru nohama
Byt vzhůru nohama
Byt vzhůru nohama
Byt vzhůru nohama
Foto: Profimédia.cz
jaz
17. 4. 2014 12:47
V Rusku otevřeli netradiční atrakci, kde se návštěvníkům při vstupu zamotá hlava. Interiér bytu je totiž postaven vzhůru nohama.

Petrohrad – Minulý týden se v ruském Petrohradu otevřel byt, kde je vše vzhůru nohama. Návštěvníci si tak připadají, že chodí po stropě a popírají zákony gravitace.

Prostory jsou součástí muzejní expozice a jsou plně vybavené jako obyčejný rodinný byt. Nechybí obývací pokoj, kuchyň, chodba, koupelna, ložnice i dětský pokoj se spoustou hraček.

Všechen nábytek a předměty jsou přilepené ke stropu či podlaze, a kreativní návštěvníci si tak z bytu odnášejí zábavné snímky připomínající stavy beztíže.

Podobné projekty mají kromě Ruska také v Německu, Číně i v Americe, kde je takovýmto způsobem vystavěn celý dům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy