Vegetariánský boj: Vraždí plyšáky a dělá z nich tlačenky

pej
7. 4. 2014 8:25
Sedmatřicetiletý umělec se snaží upozornit na špatné stravovací návyky Němců. Medvídky s uříznutou hlavou propaguje vegetariánství.
Miroslav Menschenkind
Miroslav Menschenkind | Foto: Profimedia.cz

Hamburk - Plyšoví medvídci bez hlavy, Teletubbies pověšení na hácích vzhůru nohama a tlačenky z jejich "vnitřností". Tak vypadá řeznický krámek Miroslava Menschenkinda z Hamburku.

Sedmatřicetiletý umělec chce výstavou s názvem Mensch & Kind. Cuddly Toy-Butchery since 1886 v galerii Xpon upozornit na způsob, jakým jsou zabíjena zvířata na jatkách.

"Doufám, že lidé začnou přemýšlet a začnou si uvědomovat všechny okolnosti, za jakých se k nim dostává maso," řekl umělec, který je sám vegetariánem, pro německý magazín The Local.

Miroslav Menschenkind
Miroslav Menschenkind | Foto: Facebook Miroslav Menschenkind

Spotřeba masa na osobu v roce 2012 klesla o dvě kila, přesto stále průměrný Němec zkonzumuje v průměru 60 kila masa. Kvůli uspokojení poptávky se zde každoročně zabije kolem 735 miliónů kusů zvířat, a to převážně ve vysoce industrializovaných provozech.

Češi rovněž patří k častým konzumentům masa. Průměrný Čech spořádá za celý svůj život 5,5 tun masa, z čehož 2,8 tun připadá na vepřové.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 3 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy