Vegetariánský boj: Vraždí plyšáky a dělá z nich tlačenky

pej
7. 4. 2014 8:25
Sedmatřicetiletý umělec se snaží upozornit na špatné stravovací návyky Němců. Medvídky s uříznutou hlavou propaguje vegetariánství.
Miroslav Menschenkind
Miroslav Menschenkind | Foto: Profimedia.cz

Hamburk - Plyšoví medvídci bez hlavy, Teletubbies pověšení na hácích vzhůru nohama a tlačenky z jejich "vnitřností". Tak vypadá řeznický krámek Miroslava Menschenkinda z Hamburku.

Sedmatřicetiletý umělec chce výstavou s názvem Mensch & Kind. Cuddly Toy-Butchery since 1886 v galerii Xpon upozornit na způsob, jakým jsou zabíjena zvířata na jatkách.

"Doufám, že lidé začnou přemýšlet a začnou si uvědomovat všechny okolnosti, za jakých se k nim dostává maso," řekl umělec, který je sám vegetariánem, pro německý magazín The Local.

Miroslav Menschenkind
Miroslav Menschenkind | Foto: Facebook Miroslav Menschenkind

Spotřeba masa na osobu v roce 2012 klesla o dvě kila, přesto stále průměrný Němec zkonzumuje v průměru 60 kila masa. Kvůli uspokojení poptávky se zde každoročně zabije kolem 735 miliónů kusů zvířat, a to převážně ve vysoce industrializovaných provozech.

Češi rovněž patří k častým konzumentům masa. Průměrný Čech spořádá za celý svůj život 5,5 tun masa, z čehož 2,8 tun připadá na vepřové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky

Další zprávy