Vegetariánský boj: Vraždí plyšáky a dělá z nich tlačenky

pej
7. 4. 2014 8:25
Sedmatřicetiletý umělec se snaží upozornit na špatné stravovací návyky Němců. Medvídky s uříznutou hlavou propaguje vegetariánství.
Miroslav Menschenkind
Miroslav Menschenkind | Foto: Profimedia.cz

Hamburk - Plyšoví medvídci bez hlavy, Teletubbies pověšení na hácích vzhůru nohama a tlačenky z jejich "vnitřností". Tak vypadá řeznický krámek Miroslava Menschenkinda z Hamburku.

Sedmatřicetiletý umělec chce výstavou s názvem Mensch & Kind. Cuddly Toy-Butchery since 1886 v galerii Xpon upozornit na způsob, jakým jsou zabíjena zvířata na jatkách.

"Doufám, že lidé začnou přemýšlet a začnou si uvědomovat všechny okolnosti, za jakých se k nim dostává maso," řekl umělec, který je sám vegetariánem, pro německý magazín The Local.

Miroslav Menschenkind
Miroslav Menschenkind | Foto: Facebook Miroslav Menschenkind

Spotřeba masa na osobu v roce 2012 klesla o dvě kila, přesto stále průměrný Němec zkonzumuje v průměru 60 kila masa. Kvůli uspokojení poptávky se zde každoročně zabije kolem 735 miliónů kusů zvířat, a to převážně ve vysoce industrializovaných provozech.

Češi rovněž patří k častým konzumentům masa. Průměrný Čech spořádá za celý svůj život 5,5 tun masa, z čehož 2,8 tun připadá na vepřové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy