Děsivé, obnažené i naučné. Dětské hračky pro 21. století

Děsivé, obnažené i naučné. Dětské hračky pro 21. století
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Foto: moistproduction.com
pej
4. 2. 2014 18:00
Hračky v dílně Jasona Freenyho získávají novou podobu. Díky designérovi se jim totiž můžete podívat přímo do útrob plastového těla.

Annapolis (Maryland)Jason Freeny začal s fiktivními anatomickými ilustracemi v roce 2000, do nynější podoby je začal převádět před čtyřmi lety.

Designér pocházející z Marylandu zajímavým způsobem přetransformoval známé dětské hračky (Taťka Šmoula, lego panáček, My Little Pony nebo Hello Kitty) do naučné a někdy i velmi děsivé podoby. Pomocí speciální grafické metody odhalil totiž jejich útroby.

"Vytvořil jsem tyto sochy, abych zjistil, jak vypadají uvnitř. Navrhovat tyhle hračky je vždycky velká zábava. Mám pocit, že jim vdechuju život. Zkrátka je to lepší než navrhovat pouze duté plastové skořepiny," řekl Jason v rozhovoru pro magazín The Daily Mail.

Ceny hraček Jasona Freeneho se pohybují od jednoho do osmi tisíc dolarů a můžete je pořídit na jeho webové stránce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy