Děsivé, obnažené i naučné. Dětské hračky pro 21. století

Děsivé, obnažené i naučné. Dětské hračky pro 21. století
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Anatomické hračky Jasona Freenyho
Foto: moistproduction.com
pej
4. 2. 2014 18:00
Hračky v dílně Jasona Freenyho získávají novou podobu. Díky designérovi se jim totiž můžete podívat přímo do útrob plastového těla.

Annapolis (Maryland)Jason Freeny začal s fiktivními anatomickými ilustracemi v roce 2000, do nynější podoby je začal převádět před čtyřmi lety.

Designér pocházející z Marylandu zajímavým způsobem přetransformoval známé dětské hračky (Taťka Šmoula, lego panáček, My Little Pony nebo Hello Kitty) do naučné a někdy i velmi děsivé podoby. Pomocí speciální grafické metody odhalil totiž jejich útroby.

"Vytvořil jsem tyto sochy, abych zjistil, jak vypadají uvnitř. Navrhovat tyhle hračky je vždycky velká zábava. Mám pocit, že jim vdechuju život. Zkrátka je to lepší než navrhovat pouze duté plastové skořepiny," řekl Jason v rozhovoru pro magazín The Daily Mail.

Ceny hraček Jasona Freeneho se pohybují od jednoho do osmi tisíc dolarů a můžete je pořídit na jeho webové stránce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Perušič se Schweinerem v Paříži přes výhru nad Litevci vypadli ve skupině

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem porazili v závěrečném utkání ve skupině na turnaji Pro Tour Elite v Paříži litevskou dvojici Audrius Knašas, Patrikas Stankevičius 21:16, 26:24, ale do čtvrtfinále při rovnosti bodů se dvěma dalšími páry vinou nejhoršího poměru míčů nepostoupili. To se nasazeným jedničkám při pátém startu na akci nejvyšší kategorie světového okruhu v této sezoně stalo poprvé.

před 1 hodinou

České volejbalistky prohrály na MS i s Čínou

České volejbalistky na mistrovství světa prohrály i čtvrtý zápas, Číně podlehly 0:3 po setech 19:25, 22:25 a 25:27. O první výhru na turnaji budou hrát v sobotu s Kolumbií. Šanci na postup ze základní skupiny D budou mít před tímto duelem jen v případě dnešního vítězství Kolumbie nad Argentinou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy