Bývalé toalety nahradil altán městské knihovny. Má výhled na řeku a prostor pro četbu

Bývalé toalety nahradil altán městské knihovny. Má výhled na řeku a prostor pro četbu
Altán je letní knihovnou, hernou, výstavním i přednáškovým prostorem.
O Vánocích už prostor zútulnily světélka a svíčky. Díky malé dřevostavbě ožilo i dříve zanedbané prostranství a zadní fasády domů.
"Konstrukce stěn altánu je kombinací smrkových KVH sloupků s příčníky zavětrovanými ocelovými ztužidly a jednou plnou dřevěnou sendvičovou biodeskovou stěnou," dodává Kožnar.
Malá ulička vede od řeky Zdobnice do centra města. Její úpravu inicioval bývalý místostarosta Vamberku Jan Rejzl společně s architektem Martinem Kožnarem.
Foto: Peter Fabo
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 2. 2021 6:00
Martin Kožnar rád hledá řešení v malých prostorech. Dlouho proto přemýšlel nad tím, jak ve Vamberku zkrášlit neutěšenou cestu za hlavním náměstím. Bývalé záchodky, rozlámané schody k řece, ruina domu i zadní fasády staveb vytvářely z místa bezútěšné prostředí. Před pěti lety se nad místem sešel s bývalým místostarostou a společně se shodli, že začnou s něčím malým, aby byla změna brzy vidět.

Altán s kamennou zídkou a uličkou na hlavní náměstí od architekta Martina Kožnara je součástí městské knihovny. Z malé dřevostavby je výhled na město i řeku Zdobnici. Podívejte se. 

 

Právě se děje

Další zprávy