Minidomek ve Vamberku je schovaný na dvoře. Má romantický výhled na torzo likérky

Minidomek ve Vamberku je schovaný na dvoře. Má romantický výhled na torzo likérky
Martin Kožnar navrhuje netradiční domy, jako jsou útulny, i oblé mateřské školy. Minidomek tentokrát navrhl pro kamaráda Vladimíra.
Interiér je z kletované omítky v přírodních bílých odstínech. Všechny rohy jsou oblé, aby prostor přirozeně plynul.
Stejně je tomu i na záchodě.
Minidům se dá v létě celý otevřít díky čelním velkoformátovým oknům. Na zahradě je terasa, kde hosté mohou večer posedět a grilovat.
Foto: Peter Fabo
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 12. 2020 10:59
Na jedné ze zahrad historické zástavby v centru Vamberka je ukrytý víkendový domek s výhledem na torzo likérky. Romantická útulna, kterou architekt Martin Kožnar vybudoval na 120 let starých základech, má spaní pro dva, obývák, knihovnu i jídelnu. To vše jen v jedné místnosti. V létě se veškeré dění přesouvá na prostornou terasu, kde se dá grilovat a posedět s přáteli.

Martin Kožnar navrhuje netradiční domy, jako jsou útulny, i oblé mateřské školy. Od roku 2017 spolupracuje na projektu Hide and seek (Hra na schovávanou), jehož prostřednictvím se dají pronajmout minidomy v přírodě.

Za každý zaplacený pobyt vysadí architekti jednu borovici v místech, kde staré stromy usychají vlivem klimatických podmínek anebo kůrovce. Letos postavil první útulnu i přímo ve městě, podívejte se. 

 

Právě se děje

Další zprávy