Minidomek ve Vamberku je schovaný na dvoře. Má romantický výhled na torzo likérky

Minidomek ve Vamberku je schovaný na dvoře. Má romantický výhled na torzo likérky
Martin Kožnar navrhuje netradiční domy, jako jsou útulny, i oblé mateřské školy. Minidomek tentokrát navrhl pro kamaráda Vladimíra.
Interiér je z kletované omítky v přírodních bílých odstínech. Všechny rohy jsou oblé, aby prostor přirozeně plynul.
Stejně je tomu i na záchodě.
Minidům se dá v létě celý otevřít díky čelním velkoformátovým oknům. Na zahradě je terasa, kde hosté mohou večer posedět a grilovat.
Foto: Peter Fabo
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
18. 12. 2020 10:59
Na jedné ze zahrad historické zástavby v centru Vamberka je ukrytý víkendový domek s výhledem na torzo likérky. Romantická útulna, kterou architekt Martin Kožnar vybudoval na 120 let starých základech, má spaní pro dva, obývák, knihovnu i jídelnu. To vše jen v jedné místnosti. V létě se veškeré dění přesouvá na prostornou terasu, kde se dá grilovat a posedět s přáteli.

Martin Kožnar navrhuje netradiční domy, jako jsou útulny, i oblé mateřské školy. Od roku 2017 spolupracuje na projektu Hide and seek (Hra na schovávanou), jehož prostřednictvím se dají pronajmout minidomy v přírodě.

Za každý zaplacený pobyt vysadí architekti jednu borovici v místech, kde staré stromy usychají vlivem klimatických podmínek anebo kůrovce. Letos postavil první útulnu i přímo ve městě, podívejte se. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy