Fotky: Továrny, nádraží i náplavky v Česku ožívají. Tohle jsou nejkrásnější přeměny

Foto: Martin Votřel
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 5. 2019 10:45
Průmyslové památky, proluky, břehy řek, nádraží i plovárny ve velkých městech navzdory složité byrokracii dostávají nový život. Přispívají k tomu jednak občanská sdružení, která svou aktivitou upozorňují na místa s kulturním a společenským potenciálem, a také spolupráce radnice a občanů, kteří během uplynulých let spolurozhodovali o desítkách projektů "oživení" městského prostoru. Mezi nejoblíbenější kulturní a společenská centra patří například industriální prostor Kasárna Karlín v Praze, Piknikbox v Brně, DEPO 2015 v Plzni anebo břeh Ostravice v Ostravě. Podívejte se na přehled nejpovedenějších revitalizací uplynulých let.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 7 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy