Nejlepší hry z E3: Zazářila nová Forza Horizon, FIFA i Zelda: Breath of the Wild

Otakar Schön
18. 6. 2016 13:30
Největším vítězem veletrhu E3 je PC, většina nových her bude i pro Windows. Nintendo vsadilo na jistotu a hráče láká na nový díl pohádkové Zeldy. Nezávislé hry neměly moc prostoru se prosadit, ale můžou překvapit.
Forza Horizon 3
Forza Horizon 3 | Foto: Xbox

Určit firmu, která na veletrhu E3 vyvolala nejvíce nadšení a polemik, je snadné. Microsoft zaujal představením dvou konzolí Xbox a zároveň ukázal, že majitelé PC už nebudou muset tolik závidět konzolistům.

Nejvíce radosti z novinek tak mohou mít majitelé výkonných počítačů.

Ne všechny hry ale míří na PC a Sony a Nintendo si i dál střeží svoje poklady – Zeldu, God of War,The Last Guardian… ty všechny patří mezi nejlepší očekávané hry, které se na PC nepodívají.

Většina her z našeho přehledu ale PC verzi mít bude, a na dostatečně výkonných (a drahých) strojích v ní bude vypadat lépe než na konzolích.

Battlefield 1

Nová verze týmové střílečky Battlefield zaujala už při svém představení návratem do doby první světové války. Netradiční kombinace zbraní, kde vedle sebe stojí šavle, kulomety, tanky a trojplošníky a kde nad bitevním polem mohou létat obří vzducholodě, fanoušky nadchla. Nadšení z traileru snad nebylo marné, i první ukázky online hraní z E3 totiž působí skvělým dojmem.

Datum vydání: 21. říjen
Pro: PC, PlayStation 4, Xbox One

Battlefield 1 - Gameplay | Video:

God of War

Spartský bojovník Kratos se v novém titulu jedenáct let staré herní série odpoutá od Olympu a pomsty vůči Diovi. Místo toho žije v zemi severských bohů a snaží se vychovávat svého syna. Drsný zabiják v nové hře ukáže lidskou stránku své osobnosti a potká nové nepřátele. Vedle příběhu se mění i technické zpracování, Kratos připomíná v nové hře Laru Croft, z traileru jsou patrné prvky her na hrdiny… Uvidíme. Snad Kratos příliš nezměkne.

Datum vydání: neoznámeno
Pro: PlayStation 4

God of War trailer | Video:

FIFA 17

Nová FIFA se změní ve dvou ohledech. Prvním je kompletně přepracované grafické zpracování, druhým začlenění příběhu do čistě sportovní hry po vzoru boxerské ságy Fight Night Champion. Nový vzhled hry spolu s přepracovanou fyzikou míče a jeho ovládání má na starost herní engine Frostbite, který firma používá pro většinu svých her a který vznikl pro 3D střílečky Battlefield. Součástí změn bude také nová umělá inteligence hráčů.

Datum vydání: 27. září
Pro: PC, PlayStation 4, Xbox One

FIFA 17 trailer | Video:

The Last Guardian

Poslední ochránce měl vyjít už před pěti lety a dlouho to vypadalo, že nevyjde vůbec. Nyní už ale Sony oznámilo i datum vydání očekávané hry, která sleduje cestu chlapce a podivného tvora Trico, jenž připomíná létajícího psa Falka z Nekonečného příběhu. Hlavní téma hry se točí kolem vztahu chlapce a Trica, který reaguje jako skutečné zvíře, potřebuje tedy motivaci, aby poslouchal, a ne vždy udělá přesně to, co se po něm chce. Hry Fumita Uedy se vyznačují skvělou atmosférou, a tak není divu, že se majitelé PlayStation 4 hodně těší.

Datum vydání: 25. říjen
Pro: PlayStation 4

The Last Guardian trailer | Video:

Watch Dogs 2

Život hackera, který může ovládat celé město. Krásná premisa hry s otevřeným světem v prvním provedení narazila na realitu v podobě omezených herních možností, špatného ovládání automobilů a příliš velkého množství přestřelek. Autoři hry se za to omluvili a slibují napravení chyb ve druhém díle. Ten se přenese do krásného San Francisca a nabídne nového (sympatičtějšího) hrdinu, který bude mít k dispozici spojence a také vlastního drona.

Datum vydání: 25. říjen
Pro: PC, PlayStation 4, Xbox One

Watch Dogs 2 Gameplay | Video:

Gwent: The Witcher Card Game

Fanoušci Zaklínače se mohou opatrně radovat. Populární karetní hra Gwent (v češtině Gwint) se dočká samostatné verze. Aby mohl Gwent konkurovat hrám, jako je Hearthstone, přepracují vývojáři kompletně fungování jednotlivých karet (například oslabí roli špionů), zůstane ale trochu černý humor a cit pro detail i spojení se světem Zaklínače. Ostatně, v které jiné karetní hře byste mohli najít kartu s označením „Ubohá zasraná pěchota“? Gwent bude k dispozici zdarma s mikrotransakcemi, zatím jen bohužel nepadlo ani slovo o mobilní verzi hry.

Datum vydání: září (betaverze)
Pro: PC, Xbox One, později PS4

Gwent: The Witcher Card Game - trailer | Video:

Gears of War 4

Nejlepší střílečka z pohledu třetí osoby s využíváním krytů se dočká nového dílu už na začátku října. Suchý pohyb herní mechaniky skrývá skvělou zábavu, kterou Microsoft hráčům letos připomněl vydáním přepracovaného prvního dílu. Pokračování se soustředí na syna hlavního hrdiny, a dává tak možnost vymyslet něco nového v nekonečném boji s mimozemskými Locusty. Graficky to vypadá skvěle, otázka je, zda bude mít nový tým stejné charisma jako stará parta kolem Marcuse Fenixe.

Datum vydání: 11. říjen
Pro: PC, Xbox One

Gears of War 4 - Gameplay demo | Video:

Horizon Zero Dawn

Dívka lehce pravěká, dinosauři z plechu a drátů, to je základní premisa akční hry Horizon Zero Dawn. Příběh postapokalyptického světa, ve kterém se lidé vrací k lukům a oštěpům, zní zajímavě a herní principy připomínají osvědčenou Laru Croft nebo Uncharted, takže proč ne. Zvláště když na některých plechových bestiích budete moci i jezdit.

Datum vydání: 28. únor 2017
Pro: PlayStation 4

Horizon Zero Dawn - trailer | Video:

Tyranny

Letos se už nedočkáme žádné „velké“ hry na hrdiny, jako byl loni Zaklínač a předloni Dragon Age: Inquisition. O to více pozornosti vzbuzuje nezávislá hra Tyrrany, za kterou stojí Obsidian Entertainment (Pillars of Eternity, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas). Nejde jen o jméno vývojářského studia. Tyrrany sází na netradiční hrdinku, která zastupuje svrchovaného vládce zemí, jež si nedávno podrobil. Hráčská postava tak nebude zabíjet krysy, místo toho bude rozhodovat o podobě světa – navíc na straně „zla“.

Datum vydání: 25. říjen
Pro: PC, PlayStation 4, Xbox One

Tyranny - trailer | Video:

Forza Horizon 3

Závodní hry se mohou brát vážně a nabízet perfektní simulaci jízdních vlastností, nebo mohou být mnohem zábavnější a nechají vás jezdit s Lamborghini po písečné pláži nebo v bahně. Forza Horizon patří ke druhé skupině závodních her a nemá v nich soupeře. Horizon 2 se odehrávala v jihofrancouzském prostředí, novinka, která vyjde i na PC, míří k protinožcům a nabídne ještě lepší grafické zpracování.

Datum vydání: 27. září
Pro: PC, Xbox One

Forza Horizon 3 - trailer | Video:

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo, Nintendo… Japonská herní firma na příští rok chystá novou generaci herní konzole, kterou na trh doprovodí odložená nová verze legendární Zeldy – ta vyjde na současnou Wii U i na chystaný model NX a nabídne zatím nejrozsáhlejší příběhovou kampaň a otevřený svět, ve kterém si hráči budou moci dělat, co budou chtít. Nintendo hry umí, takže nová Zelda vzbuzuje velké naděje.

Datum vydání: 2017
Pro: Nintendo Wii U, Nintendo NX

The Legend of Zelda: Breath of the Wild - trailer | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy