Italové protestují proti konci televizního seriálu Montalbano, chtějí poslední díl

ČTK ČTK
17. 2. 2021 10:49
Představitelé měst a kulturního života na Sicílii protestují proti konci úspěšného televizního seriálu Komisař Montalbano.
Sledujte ukázku z úspěšného televizního seriálu Komisař Montalbano | Video: RAI

Požadují, aby producenti seriálu natočili i poslední příběh napsaný sicilským spisovatelem Andreou Camillerim, který detektivky s komisařem Montalbanem vytvořil. Závěrečnou epizodu seriálu, který slavil úspěch i v zahraničí, odvysílá italská televize RAI na začátku března, uvedla agentura ANSA.

Protesty jsou silné hlavně v provincii Ragusa, kde byla většina dílů natočena. "Je nemyslitelné a také velice neuctivé k památce tak významného mistra, kterým byl Andrea Camilleri, aby nebyla natočena další a tentokrát už poslední epizoda tohoto úspěšného seriálu," uvedl Corrado Bonfanti, starosta města Noto, v jehož okolí televizní seriál vznikal.

Závěrečný příběh s názvem Ricciardino napsal Camilleri v roce 2005, o deset let později povídku přepracoval a její konečné znění bylo vydáno až posmrtně v roce 2020.

Camilleri opakovaně vyslovil přání, aby s jeho smrtí odešla i postava známého policisty. Sicilský spisovatel skonal v roce 2019 v Římě ve věku 93 let. Kvůli potížím se zrakem se tvůrčí tempo tohoto plodného autora, který vydal desítky povídek a románů, v posledních letech života velice zpomalilo.

Ztvárnění poslední knížky však producenti vylučují. "Televizní komisař Montalbano skončil, odešly všechny jeho klíčové postavy," uvedl herec Peppino Mazzotta, který v seriálu hraje Montalbanova pobočníka. V roce 2019 totiž zemřel režisér Alberto Sironi, který seriál točil od samého počátku v roce 1999. Loni pak zemřel další významný člen natáčecího štábu - filmový scénograf Luciano Ricceri.

 

Právě se děje

Další zprávy