Foto: Mrazy v zoo: Slonům mažou uši vazelínou, dovnitř zalézají i tučňáci

Sloni na sněhu dovádí, mráz pod deset pod nulou už ale nemusí.
"Žádná speciální opatření naše zoo podnikat nemusí. Zvířata, která zimu nesnášejí příliš dobře, jsou uzavřena ve svých zázemích a jednou nebo dvakrát za den je jim umožněn vstup do venkovního výběhu, aby nasála čerstvý vzduch a mohlo jim být vyklizeno zázemí," říká mluvčí Zoo Praha Lubor Mach. Na obrázku vydra severoamerická.
"V podmínkách zoologických zahrad všeobecně se zvířata postupně aklimatizují a zvykají si na místní klimatické podmínky," říká mluvčí zoologické zahrady v pražské Troji. Na obrázku zubr.
"Proto například sloni indičtí zvládají krátké vycházky ven i v těchto teplotách," pokračuje Lubor Mach. Na snímku trojský sloninec.
"Venku je v těchto teplotách možné vidět hodně zvířat, za všechny mohu jmenovat například lední medvědy, kteří si toto chladné počasí vyloženě užívají," líčí Lubor Mach ze Zoo Praha.
Foto: Zoo Ostrava
hrz hrz
28. 2. 2018 15:03
Některé druhy zvířat se v mrazech a sněhu vyžívají a jsou mnohem aktivnější než v letních vedrech. Jiným naopak nízké teploty vadí.

Jak zvládají krušné mrazy zvířata v českých zoologických zahradách? Některé druhy se v mrazech a sněhu vyloženě vyžívají, protože pochází z arktických oblastí. Jsou tudíž nyní mnohem aktivnější než v letních vedrech. Nejde jen o lední medvědy, ale i o lišky polární či vlky sibiřské. Nejhůře venkovní zimu zvládají zvířata z tropických oblastí, přestože si už během života v České republice zvykla na nižší teploty. Jenže minus deset je na ně zkrátka moc, pobývají proto ve vnitřních pavilonech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy