Foto: Mrazy v zoo: Slonům mažou uši vazelínou, dovnitř zalézají i tučňáci

Sloni na sněhu dovádí, mráz pod deset pod nulou už ale nemusí.
"Žádná speciální opatření naše zoo podnikat nemusí. Zvířata, která zimu nesnášejí příliš dobře, jsou uzavřena ve svých zázemích a jednou nebo dvakrát za den je jim umožněn vstup do venkovního výběhu, aby nasála čerstvý vzduch a mohlo jim být vyklizeno zázemí," říká mluvčí Zoo Praha Lubor Mach. Na obrázku vydra severoamerická.
"V podmínkách zoologických zahrad všeobecně se zvířata postupně aklimatizují a zvykají si na místní klimatické podmínky," říká mluvčí zoologické zahrady v pražské Troji. Na obrázku zubr.
"Proto například sloni indičtí zvládají krátké vycházky ven i v těchto teplotách," pokračuje Lubor Mach. Na snímku trojský sloninec.
"Venku je v těchto teplotách možné vidět hodně zvířat, za všechny mohu jmenovat například lední medvědy, kteří si toto chladné počasí vyloženě užívají," líčí Lubor Mach ze Zoo Praha.
Foto: Zoo Ostrava
hrz hrz
28. 2. 2018 15:03
Některé druhy zvířat se v mrazech a sněhu vyžívají a jsou mnohem aktivnější než v letních vedrech. Jiným naopak nízké teploty vadí.

Jak zvládají krušné mrazy zvířata v českých zoologických zahradách? Některé druhy se v mrazech a sněhu vyloženě vyžívají, protože pochází z arktických oblastí. Jsou tudíž nyní mnohem aktivnější než v letních vedrech. Nejde jen o lední medvědy, ale i o lišky polární či vlky sibiřské. Nejhůře venkovní zimu zvládají zvířata z tropických oblastí, přestože si už během života v České republice zvykla na nižší teploty. Jenže minus deset je na ně zkrátka moc, pobývají proto ve vnitřních pavilonech.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy