Jak se pasou kozy a ovce v Praze?

Jak se pasou kozy a ovce v Praze?
Antonín Zeman obhospodařuje pastviny v pražských přírodních rezervacích.
Ta v Milíčovském lese se nachází naproti výběhu koní, kteří patří městské policii.
Dohromady má kolem 250 ovcí a koz.
Vlna se prodává za zhruba 15 korun za kilo. Podle Zemana ale ještě před několika lety uvažovali o tom, že ji zakážou jako nebezpečný materiál.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
10. 9. 2017 16:38
Část svého stáda Antonín Zeman nechává přezimovat na louce v Milíčovském lese. Na pastvině nedaleko největšího pražského sídliště a dálnice D1 přiblížil, jaká úskalí v sobě pražské pastevectví skrývá.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy