Jak se pasou kozy a ovce v Praze?

Jak se pasou kozy a ovce v Praze?
Antonín Zeman obhospodařuje pastviny v pražských přírodních rezervacích.
Ta v Milíčovském lese se nachází naproti výběhu koní, kteří patří městské policii.
Dohromady má kolem 250 ovcí a koz.
Vlna se prodává za zhruba 15 korun za kilo. Podle Zemana ale ještě před několika lety uvažovali o tom, že ji zakážou jako nebezpečný materiál.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
10. 9. 2017 16:38
Část svého stáda Antonín Zeman nechává přezimovat na louce v Milíčovském lese. Na pastvině nedaleko největšího pražského sídliště a dálnice D1 přiblížil, jaká úskalí v sobě pražské pastevectví skrývá.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Všech pět hokejistů Ottawy nakažených koronavirem se uzdravilo

Všichni členové hokejového týmu Ottawa Senators, kteří onemocněli chorobou covid-19, se už podle trenéra D.J. Smithe zotavili. Pozitivní test na koronavirus mělo pět nejmenovaných hráčů a jeden zaměstnanec klubu.

"Dobré je, že nikdo z nich neměl žádné strašlivé symptomy, jaké vidíme v televizi u lidí, kteří opravdu trpí," řekl Smith. "Někteří kluci se necítili dobře, ale díky tomu, že to jsou sportovci, to překonali a už to mají za sebou."

Členové klubu se podle všeho nakazili během série zápasů na hřištích soupeřů v Kalifornii, kde Senators před přerušením sezony 12. března odehráli tři duely. Podle Smithe přispěly pozitivní testy členů klubu k tomu, aby tým bral koronavirovou pandemii vážně.

Další zprávy