Vážení šneků, měření goril. Tak zoo zjišťuje pohodu zvířat

Vážení šneků, měření goril. Tak zoo zjišťuje pohodu zvířat
Měření gorily nížinné probíhá formou hry.
Neposedný lemur Sid během vážení.
Chovatel porovnává nejmenšího šneka na světě jménem partula a největšího afrického.
Chovatel váží filipínského krokodýla.
Foto: Reuters
jaz
22. 8. 2014 20:56
Vážení a měření všech druhů zvířat v londýnské zoologické zahradě je každý rok velkou událostí. Získané údaje totiž využijí zahrady po celém světě.

Londýn – Šelmy, velbloudi, šneci, ale i žáby musí každý rok povinně na převážení. Ošetřovatelé zoo v londýnském Regent's Parku stráví ročně mnoho hodin vážením a měřením celkem 19 tisíc kusů zvířat.

Důležité statistické údaje jsou shromažďovány, vyhodnocovány a poté vkládány do systému, který sdílí i ostatní zoologické zahrady. Tato data pak slouží v rámci mezinárodního chovného programu, do kterého se zapojují zoo po celém světě.

Váha a míra dají ošetřovatelům vědět nejen zdravotní stav, ale i celkovou pohodu nebo dokonce možnou březost zvířat.

Provést ale takové měření, zajistit, aby zvířata byla v klidu nebo si dokonce stoupla na váhu, není vždy jednoduché. Proto musí ošetřovatelé použít různé triky, jak je obalamutit a zároveň zvířatům neublížit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 25 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy