Mladý hroch se zabydlel v kanalizační čističce

ČTK ČTK
22. 2. 2009 17:45
Kapské Město - Čtyřletý hroší samec Zorro, pojmenovaný po klikaté jizvě na hřbetu, si vytvořil nový domov u kanalizační čističky v Kapském Městě v Jihoafrické republice.

Téměř osmisetkilogramový hroch se potuluje po mělkých vodních nádržích, které byly dříve používány jako zásobárny čisté vody pro přilehlé městské části.

Díky dostatečnému množství vláhy, kterou nádrže poskytují, se okolí pyšní bohatou zelení. Ta zřejmě přilákala i mladého hrocha. Mokřiny patří do oblíbených přírodních rezervací Kapského Města, které se vyznačují krásnou přírodní scenérií a bohatou flórou.

Dnes žije v městských mokřadech pouze šest jedinců tohoto ohroženého druhu, přestože se jich zde dříve vyskytovaly početné skupiny.

Vyvrhel stáda

Podle Julie Woodové, která se zabývá programem na podporu biologické rozmanitosti ve městě, je Zorro na útěku před svým dominantním otcem Brutusem, s nímž nejspíš svedl souboj o dominanci ve stádě a nyní se snaží založit si své vlastní.

Zorro je z bezpečnostních důvodů neustále pod bedlivým dohledem, aby svým případným agresivním chováním neohrozil místní obyvtele. Stále je zde možnost, že bude muset být odchycen a přemístěn do nového, vhodnějšího domova.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy