Batole oženili s fenou, aby ho nesnědl tygr

ČTK ČTK
20. 2. 2009 11:00
Dillí - Osmnáctiměsíční indický chlapeček Sangula už je ženatý. A aby toho nebylo málo, manželka na něj občas štěká.

Je to totiž fena, se kterou ho rodiče nechali oženit, aby zahnali zlé prokletí, napsala agentura AFP.

Rodiče malého Sanguly uvěřili, že na jejich syna čeká zlý osud, když zjistili, že mu z horní dásně vyrůstá jeden zub navíc.

V místním etniku žijícím v indickém státě Urísa to je považováno za mimořádně špatné znamení, které předpovídá, že chlapečka napadne a sežere tygr. Rada starších kmene rozhodla, že jediným způsobem, jak prokletí zahnat, je oženit chlapce s fenou.

Náboženská ceremonie, při které nechyběla ani tradiční tečka na čele "nevěsty", se uskutečnila v hinduistickém chrámě v Džajpúru. Sangulův otec Sanrumula Munda nicméně všechny ujistil, že až přijde pravá doba, nechá si syna najít skutečnou manželku.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Čína oznámila sankce proti USA, míří i na amerického senátora Rubia

Čína v pondělí ohlásila sankce proti americkým představitelům a organizacím. Jde o reciproční opatření za americké sankce vyhlášené minulý týden proti čínským představitelům, kteří jsou podle USA odpovědní za utlačování menšinových Ujgurů v Číně.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí oznámila, že mezi těmi, jichž se budou restrikce týkat, je také republikánský senátor Marco Rubio.

USA minulý týden ohlásily sankce proti čtyřem čínským představitelům, kterým postih znemožní získat vízum pro cestu do USA a jejichž případný majetek v USA bude zmražen. Mezi sankcionovanými se ocitl předseda komunistické strany v provincii Sin-ťiang, kde žijí Ujgurové. Podle odhadů OSN zadržuje Čína až milion příslušníků této muslimské komunity v táborech. Čína však tábory označuje za střediska odborného vzdělávání a popírá obvinění ze špatného zacházení s osazenstvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy