Manželka Deppa pašovala psy. Soud ji může poslat do vězení

jaz
16. 7. 2015 17:15
Herečka a manželka hollywoodské hvězdy Johnnyho Deppa musí australským úřadům vysvětlit, jak to bylo s nelegálním dovozem jejích dvou psů. Hrozí jí totiž až deset let vězení.
Amber Heard a Johnny Depp
Amber Heard a Johnny Depp | Foto: Reuters

Canberra – Australské ministerstvo zemědělství podle BBC doručilo americké herečce Amber Heard předvolání k soudu kvůli kauze, kterou od letošního dubna probírají světová média. Se svým manželem Johnnym Deppem nezákonně převezli soukromým letadlem své dva psy do Austrálie bez potřebných povolení.

Nikdo neměl o dvou jorkšírech jménem Pistol a Bood tušení, dokud se s nimi nepochlubil psí salón, kam je vzal Johnny Depp s manželkou. Kauzy se chytli i politici, kteří do médií hercům vzkazovali, že zákony platí pro všechny stejně.

Ministr zemědělství Barnaby Joyce dokonce pohrozil, že pokud psi okamžitě neopustí zemi, bude nucen přistoupit k radikálním opatřením, čímž myslel utracení obou Deppových mazlíčků.

Austrálie je ve věci dovozu zvířat velmi opatrná. Každý musí mít potřebná povolení a podstoupit desetidenní karanténu, aby se vyloučila možnost nákazy vzteklinou. Manželé ale přiletěli do Austrálie v soukromém letadle, a své dva psy dokonce schovali během kontroly celníků na palubě.

Mluvčí obou herců se k předvolání zatím nevyjádřili, není tedy jisté, zda devětadvacetiletá Amber Heard opravdu do Austrálie dorazí. "Myslím, že každý se snaží užít si svých patnáct minut slávy, včetně některých vládních úředníků," řekla Heard Australia´s Channel Seven v reakci na celou kauzu. Pokud by ale opravdu byli shledáni vinnými, hrozilo by jim vězení s nejvyšší horní hranicí deseti let a pokuta 340 tisíc dolarů, což je v přepočtu 8,5 milionu korun.

 

Právě se děje

Další zprávy