Austrálie deportuje psy Johnnyho Deppa. Neprošli karanténou

ČTK ČTK
14. 5. 2015 10:21
Americký herec musí poslat z Austrálie domů své psy, nemají povolení. Na podporu psů už lidé na internetu sepisují petici.
Foto: Reuters

Sydney - Dva psi amerického herce Johnnyho Deppa, kteří s ním v jeho soukromém letounu přiletěli v dubnu na natáčení do Austrálie, se musejí vrátit do USA, jinak jim hrozí utracení. Zvířata prý totiž na australské území podle tamních úřadů vstoupila "ilegálně" a neprošla povinnou karanténou. Informují o tom světové agentury.

Depp v Brisbane natáčí další díl Pirátů z Karibiku nazvaný Dead Men Tell No Tales. Na vrácení yorkšírských teriérů Pistol a Boo do vlasti dostal od úřadů čas do soboty.

V Austrálii platí přísná pravidla ohledně vstupu zvířat na její území. Je to kvůli obavám ze zavlečení chorob, například vztekliny. Psi a kočky musejí dostat povolení a následně povinně projít desetidenní karanténou, než si je jejich majitelé vyzvednou.

"Je čas, aby Pistol a Boo zvedli kotvy a vrátili se do Spojených států, jinak je budeme muset utratit," řekl australský ministr zemědělství Barnaby Joyce.

Na internetu už podle agentury AFP vznikla petice, aby psi byli ušetřeni. Někteří z diskutérů dokonce označili kauzu za "politickou".

 

Právě se děje

Další zprávy