Plešatící Johnny Depp útočí na Oscara coby drsný gangster

mad
Aktualizováno 26. 5. 2015 13:03
Podívejte se na první trailer ke krimi filmu Black Mass v hlavní roli s Johnnym Deppem, který hraje amerického kriminálníka.
V hlavní roli plešatící Johnny Depp | Video: Freeman Entertainment

PrahaJohnny Depp je od dob série Piráti z Karibiku hollywoodskou hvězdou, která dostává za své role mnohamilionové honoráře. U nového krimi dramatu Black Mass tomu nebylo jinak.

Podle některých zdrojů si Depp řekl za roli 20 milionů dolarů, což bylo pro produkci filmu příliš. Nakonec však došlo k dohodě a velmi pravděpodobně i ke snížení částky. Studio Warner Bros. nyní k filmu, který je točen podle skutečných událostí, zveřejnilo první upoutávku. Podle zahraničních novinářů by role drsného gangstera mohla Deppovi přinést vytouženého Oscara. 

Foto: Warner Bros.

Depp hraje plešatícího zločince Jamese Bulgera, kterého v 70. letech přemluvil bostonský agent FBI John Connolly (Joel Edgerton), aby byl jejich informátorem a pomohl jim zničit místní italskou mafii. V dalších rolích se objeví Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Juno Temple nebo Kevin Bacon.

Režisérem a scenáristou filmu je Scott Cooper, který natočil zdařilou krimi Out of Furnace (2013). Trailer k Black Mass napovídá, že půjde o drsné drama s temnou atmosférou. Uvidíme, zda film nebude jen dalším kasovním propadákem, které herec zažil s filmy Mortdecai: Grandiózní případ (2015), Transcendence (2014) nebo Osamělý jezdec (2013).

Film dorazí do českých kin 17. září.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy