Uspěla. Žena se může jmenovat Abcdefg Hijklmn Opqrst Uvwxyz

Magazín Magazín
25. 2. 2015 9:00
Kolumbijská učitelka chtěla, aby její jméno obsahovalo všech dvacet šest písmen abecedy. Bojovala o to dva roky s tamními úřady.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Profimedia.cz

Bogota – Šestatřicetiletá vysokoškolská učitelka, donedávna známá jako Ladyzunga Cyborg, svoji bitvu s kolumbijskými úřady vyhrála. Změnily jí jméno na Abcdefg Hijklmn Opqrst Uvwxyz.  

A nebylo to poprvé. Žena kromě vášně pro nacistické uniformy má vášeň i pro změny jména. Tentokrát ale, jak sama přiznala, byli úředníci z její žádosti opravdu překvapení. Několikrát její žádost nepřijali, ale po roce jí vyhověli a vydali doklady s novým křestním jménem "Abcdefgh Hijklmn" a příjmením "Opqrst Uvwxyz".

"Pokud bychom odmítli její jméno změnit, nesplnili bychom svoje pracovní povinnosti. Bez ohledu na to, jak moc neobvyklá může žádost být, měla by vždy být přijata," cituje vyjádření úředníka z kolumbijského úřadu National Civil Registry britský deník The Telegraph.

V rozhovoru pro kolumbijský deník Las2orillas vysvětlila žena svoji zálibu ve změnách jmen jako potřebu definovat sama sebe. "Nedělám to, protože bych nebyla normální, ale protože chci stále překvapovat."

Kolumbijka Opqrst Uvwxyz učí na třech vysokých školách fotografii nebo módní návrhářství. Své jméno mění pravidelně, v závislosti na momentální náladě.

 

Právě se děje

Další zprávy