Matka dala synovi jméno Majkl Džekson

ČTK ČTK
2. 7. 2009 10:20
Moskva - Ruská fanynka zpěváka Michaela Jacksona pojmenovala svého novorozeného synka po zesnulém idolu. Potomka porodila právě v den, kdy král popu zemřel.
Malý Majkl se narodil v den zpěvákovy smrti. Ilustrační foto
Malý Majkl se narodil v den zpěvákovy smrti. Ilustrační foto | Foto: Reuters

"Den narození mého děťátka byl pro mne současně nejšťastnějším i nejsmutnějším v mém životě. Zpráva o Jacksonově smrti byla první, kterou jsem se dozvěděla poté, co jsem se probrala po porodu," uvedla devětadvacetiletá Jevgenije Šalenková, žijící u Novosibirsku na Sibiři.

"Michaela jsem zbožňovala od dětství, bezmezně jsem ho milovala, navždy zůstane v mém srdci!"

Žena se proto bez velkého rozmýšlení rozhodla pojmenovat miminko po zesnulém zpěvákovi. Přání hned dala i na papír úřední žádosti.

Bude z Majkla slavný zpěvák?

Při přihlédnutí ke zvláštnostem ruštiny tak chlapec dostává do vínku jméno a příjmení v podobě, kterou lze do češtiny přepsat jako Majkl Jevgenějevič Šalenko-Džekson.

O dalším osudu žádosti o vystavení rodného listu na dané jméno se portál life.ru blíže nezmiňuje, kuriózní pojmenování malého Sibiřana ovšem bere za hotovou věc. Ruské matriky totiž v nedávné minulosti akceptovaly i dívčí jména Rossija (Rusko) či Volbyna na počest voleb.

"Majkl zůstane navždy se mnou!" raduje se čerstvá matka.

Novorozenému chlapci se podle lékařů daří výborně. Že v něm dřímá velká osobnost prý naznačuje už to, že na svět přišel s váhou více než čtyři kilogramy.

Malému Majklovi tedy zbývá už jen naučit se chodit a zpívat, aby mohl podle matčina přání vyrazit ve šlépějích jejího vzoru.

 

Právě se děje

Další zprávy