Matka dala synovi jméno Majkl Džekson

ČTK ČTK
2. 7. 2009 10:20
Moskva - Ruská fanynka zpěváka Michaela Jacksona pojmenovala svého novorozeného synka po zesnulém idolu. Potomka porodila právě v den, kdy král popu zemřel.
Malý Majkl se narodil v den zpěvákovy smrti. Ilustrační foto
Malý Majkl se narodil v den zpěvákovy smrti. Ilustrační foto | Foto: Reuters

"Den narození mého děťátka byl pro mne současně nejšťastnějším i nejsmutnějším v mém životě. Zpráva o Jacksonově smrti byla první, kterou jsem se dozvěděla poté, co jsem se probrala po porodu," uvedla devětadvacetiletá Jevgenije Šalenková, žijící u Novosibirsku na Sibiři.

"Michaela jsem zbožňovala od dětství, bezmezně jsem ho milovala, navždy zůstane v mém srdci!"

Žena se proto bez velkého rozmýšlení rozhodla pojmenovat miminko po zesnulém zpěvákovi. Přání hned dala i na papír úřední žádosti.

Bude z Majkla slavný zpěvák?

Při přihlédnutí ke zvláštnostem ruštiny tak chlapec dostává do vínku jméno a příjmení v podobě, kterou lze do češtiny přepsat jako Majkl Jevgenějevič Šalenko-Džekson.

O dalším osudu žádosti o vystavení rodného listu na dané jméno se portál life.ru blíže nezmiňuje, kuriózní pojmenování malého Sibiřana ovšem bere za hotovou věc. Ruské matriky totiž v nedávné minulosti akceptovaly i dívčí jména Rossija (Rusko) či Volbyna na počest voleb.

"Majkl zůstane navždy se mnou!" raduje se čerstvá matka.

Novorozenému chlapci se podle lékařů daří výborně. Že v něm dřímá velká osobnost prý naznačuje už to, že na svět přišel s váhou více než čtyři kilogramy.

Malému Majklovi tedy zbývá už jen naučit se chodit a zpívat, aby mohl podle matčina přání vyrazit ve šlépějích jejího vzoru.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy