Grammy 2014: Hudbu zastínila hromadná svatba 33 párů

pej
27. 1. 2014 13:09
Jedním z vrcholů letošního předávání hudebních cen Grammy se kromě vystoupení francouzského dua Daft Punk stala inscenovaná svatba několika 33 párů.
Foto: Reuters

Los Angeles – Letošní slavnostní ceremoniál Grammy nabídl kromě mnoha netradičních hudebních okamžiků i hromadnou svatbu třiatřiceti párů, a to během přímého televizního přenosu.

Během písničky Some Love v podání dvojice Macklemore & Ryan Lewis se pod pódiem v losangeleském Staples Center shromáždilo třiatřicet párů stejného či opačného pohlaví.

K dvojici, která si tentokrát odnesla hned čtyři ocenění, se na pódiu přidala i zpěvačka a velká bojovnice za práva homosexuálů Mary Lambert a Queen Latifah. Jednou z oddávajících se stala i královna popu Madonna, která zazpívala píseň Open Your Heart.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Bývalého politika Pavla Severu soud zprostil obžaloby z podvodu

Soud ve čtvrtek zprostil bývalého politika Pavla Severu obžaloby z podvodu se směnkami asi na deset milionů korun. Podle soudu skutek není trestným činem. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce a zmocněnec poškozené rodiny si ponechali lhůtu pro podání odvolání.

Podle obžaloby Severa údajně v letech 2010 až 2012 na svém dlouholetém příteli, podnikateli Zdeňku Švecovi podvodně vymohl podpis na čtyři směnky. Švec měl podle spisu kvůli nemoci a závislosti na alkoholu snížené až vymizelé rozpoznávací a ovládací schopnosti. Severa vypověděl, že Švecovi v letech 2001 až 2010 půjčoval desetitisícové i statisícové částky, protože podnikatelova firma byla v potížích. Koncem 90. let totiž podle něj ručila za úvěr jiné společnosti, která nesplácela. Po roce 2010 je po dohodě se Švecem sdružil do čtyř směnek.

Podle soudu se nepodařilo prokázat, že by směnky byly falešné a že by Severa zneužil špatného zdravotního stavu Švece. Podnikatel také nikdy své jednání, tedy podpisy směnek, nerozporoval. "Soud nemohl dospět ke spolehlivému závěru, že by obžalovaný zneužil situace poškozeného, nechal ho podepsat uvedené listiny a naložil s nimi, jak je popsáno v obžalobě. Nebylo možné akceptovat popis skutku uvedený v obžalobě," řekl předseda senátu Jan Šlosar.

Zdroj: ČTK
Další zprávy