Nejstarší člověk světa žije v Brazílii. Je mu údajně 126 let

ČTK ČTK
17. 7. 2014 9:00
Jose Aguinelo dos Santos se narodil 7. července 1888, nemá ale žádný rodný list. Osobní doklady mu vystavil v roce 2001 brazilský soud.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Sao Paulo (Brazílie) - Nejstarší člověk na světě žije v brazilském domě pro seniory, jmenuje se Jose Aguinelo dos Santos a je mu 126 let.

Tvrdí to alespoň brazilské úřady, přestože zemědělský dělník narozený v otrokářské komunitě 7. července roku 1888 nemá žádný rodný list.

Osobní dokumenty vystavil Aguinelovi až v roce 2001 brazilský soud, a to pouze na základě starcova tvrzení, napsala agentura AP.

Muž je v dobrém zdravotním stavu

Muž, který žije ve městě Bauru u Sao Paula, je prý v dobrém zdravotním stavu, komunikuje s okolím a o vše se zajímá. Problémy prý má jen s osobní hygienou.

Celý život pracoval na brazilských kávovníkových plantážích, jeho otec byl africkým otrokem. Za nejstaršího muže je nyní oficiálně považován Japonec Sakari Momoi, jemuž je přes 111 let.

Před ním byl za nejstaršího označován Alexander Imich z New Yorku, který zemřel počátkem června ve stejném věku. Nejstarší ženou je Japonka Misao Okawová, která se zatím dožila věku 116 let.

 

Právě se děje

Další zprávy