Twitter žasne nad tímto videem. Trump odstrčil černohorského premiéra a prodral se k šéfovi NATO

ČTK Magazín ČTK, Magazín
25. 5. 2017 20:55
Donald Trump při summitu Severoatlantické aliance odstrčil černohorského premiéra Duška Markoviče, který stál před ním. Sám se pak postavil před zaskočeného Markoviče a prodral se k šéfovi aliance Jensi Stoltenbergovi. Nevybíravé gesto sklidilo kritiku na sociálních sítích
Trump v Bruselu odstrčil černohorského premiéra a postavil se před něj | Video: Reuters

Brusel - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek vedle svého prvního projevu před lídry aliančních zemí upoutal pozornost rovněž nevybíravým gestem, které předvedl během prohlídky nové centrály NATO.

Když se Trump v jednu chvíli nenacházel v čele skupiny státníků poblíž šéfa NATO, odstrčil černohorského premiéra a postavil se před něho.

Na sociálních sítích to vyvolalo stovky převážně kritických komentářů.

Trump na videu zveřejněném na Twitteru zezadu uchopí pravou paži zjevně překvapeného černohorského premiéra Duška Markoviče a aniž by mu věnoval jediný pohled či slovo vysvětlení, prodere se před něj k šéfovi aliance Jensi Stoltenbergovi.

"Nemohu se rozhodnout, jestli se mám smát, nebo brečet," napsala na Twitteru v jedné ze stovek reakcí Američanka Tatia Singeltonová. Další lidé poznamenávali, že úroveň se koupit nedá, nebo označovali jeho chování za dětinské.

Někteří spekulují nad tím, že odstrčil právě nejnovějšího nováčka NATO a že Černohorci vstoupili do Aliance k velké nelibosti ruského prezidenta Putina. Trump tak prý vykonává jeho vůli. Jiní jim oponují, že americký prezident vůbec neví, koho odstrčil, prostě mu stál v cestě, navíc zřejmě ani nezná Černou Horu.

Jiní jeho gesto označují za specifické přivítání nováčka v řadách NATO.

A na falešném účtu Melanie Trumpové se objevil tweet: "Aspoň teď černohorský prezident ví, jak já se cítím pokaždé, když nastupujeme do Air Force One."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy