Twitter žasne nad tímto videem. Trump odstrčil černohorského premiéra a prodral se k šéfovi NATO

ČTK Magazín ČTK, Magazín
25. 5. 2017 20:55
Donald Trump při summitu Severoatlantické aliance odstrčil černohorského premiéra Duška Markoviče, který stál před ním. Sám se pak postavil před zaskočeného Markoviče a prodral se k šéfovi aliance Jensi Stoltenbergovi. Nevybíravé gesto sklidilo kritiku na sociálních sítích
Trump v Bruselu odstrčil černohorského premiéra a postavil se před něj | Video: Reuters

Brusel - Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek vedle svého prvního projevu před lídry aliančních zemí upoutal pozornost rovněž nevybíravým gestem, které předvedl během prohlídky nové centrály NATO.

Když se Trump v jednu chvíli nenacházel v čele skupiny státníků poblíž šéfa NATO, odstrčil černohorského premiéra a postavil se před něho.

Na sociálních sítích to vyvolalo stovky převážně kritických komentářů.

Trump na videu zveřejněném na Twitteru zezadu uchopí pravou paži zjevně překvapeného černohorského premiéra Duška Markoviče a aniž by mu věnoval jediný pohled či slovo vysvětlení, prodere se před něj k šéfovi aliance Jensi Stoltenbergovi.

"Nemohu se rozhodnout, jestli se mám smát, nebo brečet," napsala na Twitteru v jedné ze stovek reakcí Američanka Tatia Singeltonová. Další lidé poznamenávali, že úroveň se koupit nedá, nebo označovali jeho chování za dětinské.

Někteří spekulují nad tím, že odstrčil právě nejnovějšího nováčka NATO a že Černohorci vstoupili do Aliance k velké nelibosti ruského prezidenta Putina. Trump tak prý vykonává jeho vůli. Jiní jim oponují, že americký prezident vůbec neví, koho odstrčil, prostě mu stál v cestě, navíc zřejmě ani nezná Černou Horu.

Jiní jeho gesto označují za specifické přivítání nováčka v řadách NATO.

A na falešném účtu Melanie Trumpové se objevil tweet: "Aspoň teď černohorský prezident ví, jak já se cítím pokaždé, když nastupujeme do Air Force One."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy