Psí kyklop si získal srdce celé vesnice. Veterinář ale tvrdí, že dlouho žít nebude

Magazín Magazín
17. 2. 2020 16:58
Bílé štěně se narodilo se vzácnou zvířecí vadou. Má oko uprostřed čela, zdeformovanou tlamu a z hlavičky mu roste malé "tykadlo". Psí kyklop žije se svými majiteli v Thajsku, a i když mu veterináři zpočátku věštili slibnou budoucnost, teď se vesměs shodují, že štěně brzy pojde.
V Thajsku se narodilo štěně s jedním okem. Majitelé věří, že to znamená štěstí | Video: Reuters

Štěně se narodilo zhruba před dvěma týdny a získalo si obdiv celé vesnice. Sousedi věří, že jednooký hrdina symbolizuje štěstí a jeho příchod na svět jim může pomoct k výhře v loterii. I proto se majitelé rozhodli udržet štěně co nejdéle při životě.

"Chtěli bychom si ho nechat alespoň do té doby, než povyroste. Dali jsme mu jméno Kevin, protože všichni říkali, že vypadá jako žlutá postavička z Mimoňů," říká pro britský server Unilad mladá žena, která o štěně denně pečuje.

Psík s jedním okem potřebuje neustálou péči. Kvůli zdeformované tlamě nemůže pít mléko běžným způsobem, a tak ho majitelé ručně přikrmují z dětské lahvičky. Podle veterináře je sice v dobré kondici, kyklopský syndrom mu ale do budoucna nevěští nic dobrého.

"Kyklopie je velmi vzácné onemocnění, při kterém se nevyvinou dva oční důlky. Zvíře, které tímto syndromem trpí, má často deformovanou tlamu a další části hlavy," říká veterinář James Portsmouth a pokračuje: "Bohužel, je nepravděpodobné, že by zvíře s takovou deformací dokázalo žít. Kyklopie mohla poškodit i část mozku."

Jaké má Kevin vyhlídky, bude podle veterináře jasnější, až trochu povyroste. Majitelé věří, že svou deformaci překoná, a až vyroste, nastěhuje se k nové adoptivní rodině.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy