Retro Boeing 747: Gurmánský zážitek na křídlech 70. let

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
3. 10. 2014 10:15
Mezi nabídkami leteckých společností se objevil let dnes již zaniklé společnosti Pan Am, který nabízí nadšencům aviatiky i starých časů čtyři hodiny vzpomínek a dobrého jídla.
Foto: Pan Am Experience / Facebook

Los Angeles – Na palubu Pan Am Experience si cestující sice musí zakoupit letenky, jak je tomu u letů zvykem, nově zrekonstruovaný Boeing 747 se ale během své čtyřhodinové cesty ani na vteřinu neodlepí od země. Jedná se totiž pouze o atrakci, která se koná v Air Hollywood v Kalifornii.

Milovníci letectví a pamětníci si mohou vybrat mezi letenkami první a druhé třídy, které je vyjdou na více jak šest tisíc korun, levnější varianta stojí o dva tisíce méně. Společnost také požaduje, aby všichni dorazili na palubu letadla vhodně oblečeni, protože celý interiér Boeingu je naprosto věrný 70. létům, stejně tak uniformy letušek a dokonce i druhy podávaného jídla.

"Hosté jsou vítáni v hezkém oblečení, čímž nejsou džíny, tenisky, šortky nebo sandály," řekl Travel Skills mluvčí společnosti, Rob Shalhoub. Imaginární cesta Boeingu trvá čtyři hodiny a návštěvníci si mohou zakoupit letenky pouze na čtyři exkluzivní lety během následujících třech měsíců.

Tvůrci netradiční atrakce nabízejí na palubě komfort v podobě uvítacího koktejlu, promítání dobového filmu a čtyřchodové večeře podávané na porcelánovém nádobí. Pasažéři ekonomické třídy dostanou naprosto stejné menu, které obsahuje krevety, krabí koktejl, chateaubriand (francouzský hovězí steak, pozn. red.), kuřecí maso a vegetariánské těstoviny, ovšem naservírované na plastovém podnose. K dezertu si pak mohou dát ovoce s různými druhy sýrů a samozřejmě se občerstvit kávou nebo likéry.

Pokrmy z letadla až k vašim dveřím

Podobný pocit z cesty letadlem se rozhodla zprostředkovat i jistá donášková služba z Německa, která se spojila se společností Lufthansa a rozhodla se rozvážet naprosto stejné pokrmy podávané lidem ve vzduchu. Hodlá tak upotřebit přebytečné jídlo, které cestující nebyli schopni zkonzumovat.

Air Food One, jak se služba jmenuje, nabízí byznys menu chlazené a zatavené v klasickém jídelním boxu, které poslíček doveze zákazníkovi až k jeho dveřím. Za jídlo, které mnozí označují za "ne moc chutné", s ohledem na skladovací možnosti v letadle, zaplatí zájemce 275 korun a za vegetariánskou verzi o 28 korun méně.

Zákazník, který se odváží si jídlo od letecké společnosti objednat, může být zklamán tím, že další oběd mu poslíček doveze zase až za sedm dní. Donášková služba totiž zatím odstartovala svůj projekt pouze na jeden den v týdnu.

Oslava 40 let Hello Kitty ve vzduchu

Další mezinárodní aerolinky zase inspirovala japonská kreslená postavička Hello Kitty. Tchajwanskou letecká společnost proměnila tři ze svých čtyř spojů mezi Tchaj-pej a Paříží v menší muzeum pro fanoušky.

Na bocích letadla je vyobrazená postavička držící se za ruce se svými kreslenými přáteli. Paluba poté nabídne naprosto vše ve stylu tohoto japonského fenoménu. Hello Kitty na sedadlech, přikrývkách, polštářích, visačkách na zavazadlech cestujících, ale i na uniformách letušek.

Tvůrci neopomněli ani na podávané pokrmy, které jsou servírovány na talířích s obličejem kreslené postavičky a její podobu mají i některé potraviny.

Tematické letadlo Boeing 777-300ER, přezdívané také jako Hello Kitty Jet, poprvé startuje už 29. října. Start letadla také souvisí se 40. výročím, kdy firma Sanrio uvedla Hello Kitty na trh.

 

Právě se děje

Další zprávy