Zábavní park Malého prince chce z dospělých udělat zase děti

ČTK ČTK
3. 7. 2014 9:49
Francouzský tematický park oživil svět Malého prince, ročně chce přilákat až 150 tisíc návštěvníků.
Park Malého prince
Park Malého prince | Foto: Facebook / The Little Prince Official

Ungersheim - Ve Francii tento týden zahájil provoz nový tematický park, který se inspiroval nadčasovým dílem spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Návštěvníci parku si tak mohou v praxi vyzkoušet autorovo tvrzení, že "všichni dospělí byli nejdříve dětmi".

Jak napsala agentura AFP, Park Malého prince doufá, že ročně přiláká 150 tisíc návštěvníků svými horkovzdušnými balóny, skluzavkami, živými liškami a beránky a také technicky vyspělými učebními pomůckami inspirovanými příběhem zlatovlasého chlapce, který žije na planetě jen o trochu větší, než je sám.

"Naší cílovou skupinou jsou děti od dvou do dvanácti let, stejně jako každý dospělý, který si pamatuje, že býval dítětem," řekl jeden z tvůrců projektu Jerome Giacomoni. Park stojí ve městě Ungersheim nedaleko francouzské hranice s Německem.

Malý princ, poetický román o přátelství, lásce a ztrátě, je zdaleka nejslavnější Saint-Exupéryho knihou. Od roku 1943, kdy byl vydán poprvé, byl přeložen do více než 270 jazyků včetně češtiny a stal se jednou z nejprodávanějších knih všech dob.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy