Zábavní park Malého prince chce z dospělých udělat zase děti

ČTK ČTK
3. 7. 2014 9:49
Francouzský tematický park oživil svět Malého prince, ročně chce přilákat až 150 tisíc návštěvníků.
Park Malého prince
Park Malého prince | Foto: Facebook / The Little Prince Official

Ungersheim - Ve Francii tento týden zahájil provoz nový tematický park, který se inspiroval nadčasovým dílem spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Návštěvníci parku si tak mohou v praxi vyzkoušet autorovo tvrzení, že "všichni dospělí byli nejdříve dětmi".

Jak napsala agentura AFP, Park Malého prince doufá, že ročně přiláká 150 tisíc návštěvníků svými horkovzdušnými balóny, skluzavkami, živými liškami a beránky a také technicky vyspělými učebními pomůckami inspirovanými příběhem zlatovlasého chlapce, který žije na planetě jen o trochu větší, než je sám.

"Naší cílovou skupinou jsou děti od dvou do dvanácti let, stejně jako každý dospělý, který si pamatuje, že býval dítětem," řekl jeden z tvůrců projektu Jerome Giacomoni. Park stojí ve městě Ungersheim nedaleko francouzské hranice s Německem.

Malý princ, poetický román o přátelství, lásce a ztrátě, je zdaleka nejslavnější Saint-Exupéryho knihou. Od roku 1943, kdy byl vydán poprvé, byl přeložen do více než 270 jazyků včetně češtiny a stal se jednou z nejprodávanějších knih všech dob.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

před 42 minutami

Na silnici z Českých Budějovic do Rakouska v Netřebicích se zřítil most, který se opravoval. Silničáři budou muset postavit nový

Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. Zbortil se most, který opravují silničáři. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Silničáři budou muset postavit nový most. Na místě se nikomu nic nestalo. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Vyjádření Ředitelství silnic a dálnic ČTK zjišťuje.

Silničáři most už tři týdny opravovali. "Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. Zřejmě nevydržel ten nápor a mostek se zbortil. Bude se muset postavit celý nový most," řekl Bajcura.

Další zprávy