Zábavní park Malého prince chce z dospělých udělat zase děti

ČTK ČTK
3. 7. 2014 9:49
Francouzský tematický park oživil svět Malého prince, ročně chce přilákat až 150 tisíc návštěvníků.
Park Malého prince
Park Malého prince | Foto: Facebook / The Little Prince Official

Ungersheim - Ve Francii tento týden zahájil provoz nový tematický park, který se inspiroval nadčasovým dílem spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho Malý princ. Návštěvníci parku si tak mohou v praxi vyzkoušet autorovo tvrzení, že "všichni dospělí byli nejdříve dětmi".

Jak napsala agentura AFP, Park Malého prince doufá, že ročně přiláká 150 tisíc návštěvníků svými horkovzdušnými balóny, skluzavkami, živými liškami a beránky a také technicky vyspělými učebními pomůckami inspirovanými příběhem zlatovlasého chlapce, který žije na planetě jen o trochu větší, než je sám.

"Naší cílovou skupinou jsou děti od dvou do dvanácti let, stejně jako každý dospělý, který si pamatuje, že býval dítětem," řekl jeden z tvůrců projektu Jerome Giacomoni. Park stojí ve městě Ungersheim nedaleko francouzské hranice s Německem.

Malý princ, poetický román o přátelství, lásce a ztrátě, je zdaleka nejslavnější Saint-Exupéryho knihou. Od roku 1943, kdy byl vydán poprvé, byl přeložen do více než 270 jazyků včetně češtiny a stal se jednou z nejprodávanějších knih všech dob.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy