reklama
 
 

Papež varoval jeptišky před sociálními sítěmi. Používejte je rozvážně, radí Vatikán

19. 5. 2018 20:19
Buďte obezřetné a používejte sociální sítě střízlivě, radí papež František. Upozorňuje jeptišky především na obsah a množství informací na Facebooku a Twitteru.

Papežova kancelář před časem vydala nové oficiální instrukce, aby jeptišky užívaly sociální sítě zdrženlivě a neztrácely s nimi příliš mnoho času. Rady byly zveřejněny v dokumentu s názvem Cor Orans a upřesňují pravidla řeholnického života. Podle něj by rozjímání nemělo být narušováno "hlukem, příliš mnoha informacemi a slovy".

Jeptišky by taky měly být obezřetné a sociální sítě užívat "střízlivě a rozvážně, nejen s ohledem na obsah, ale také množství informací a typ komunikace". Twitter a Facebook mají sloužit řeholnickému životu a nezbytné komunikaci, a nikoliv být prostředkem pro mrhání času.

Na konci dubna se jeptišky ze severu Španělska zastaly oběti hromadného znásilnění v Pamploně z roku 2016. Na svou oficiální stránku Karmelitek z Hondarribia (Patricia Carmelitas Hondarribia Noya) na Facebooku napsaly, že sice žijí v celibátu, nepijí alkohol, nechodí na párty a nosí hábity až po kotníky, ale je to jejich volba. A je i volba každé ženy dělat přesný opak.

Nejnovější papežovy instrukce ale údajně nereagují na jejich příspěvek, který sdílelo téměř 16 tisíc lidí a dostal se i na stránky světových médií.

Původní pravidla řeholnického života žen s názvem Sponsa Christi Ecclesia byla publikována již v roce 1950 papežem Piusem XII. Současný papež dokument pouze rozšířil, aby jeptišky varoval před zásadním vlivem digitální kultury na společnost.

Britská BBC připomněla, že přitom sám Vatikán pravidelně tweetuje. Kromě toho papežova kancelář má také profil na Facebooku, Instagramu, YouTube a Google+.

autor: Magazín | 19. 5. 2018 20:19

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama