Premiérka vrátila úplatek 11leté dívce. Ta chtěla, aby Nový Zéland zkoumal draky

Magazín Magazín
14. 5. 2019 12:42
Jedenáctiletá dívka Victorie poslala před časem novozélandské premiérce Jacindě Ardernové dopis s úplatkem a prosbou, aby se vláda začala zabývat výzkumem draků. Populární premiérka dívce pět novozélandských dolarů (zhruba 75 korun) vrátila i s odpovědí, že momentálně o žádném podobném výzkumu neuvažují, ale na draky se pro příště zaměří.
Jacinda Ardernová.
Jacinda Ardernová. | Foto: Shutterstock

Dopis pro novozélandskou premiérku zveřejnil jeden z uživatelů na sociální síti Reddit s tím, že jej napsala jeho mladší sestra. Příběh zaznamenala řada světových médií. 

Jedenáctiletá dívka byla údajně zvědavá, zda novozélandská vláda tuší o existenci draků v zemi a zda je s nimi možno komunikovat pomocí myšlenek. Victorie by se totiž ráda stala trenérkou draků. 

Podle jejího bratra se inspirovala sci-fi seriálem Stranger Things, kde lidé dokážou komunikovat pomocí telepatie a využívají telekinezi. 

Premiérka Jacinda Ardernová malé Novozélanďance odepsala, že jí děkuje za dopis a návrh na výzkum, ale momentálně se bohužel těmito tématy nezabývají. Dodala však, že se na draky a telekinezi pro příště zaměří, a zeptala se, zda draci nosí nějaký speciální obleček.

"Vracím ti proto tvůj úplatek a přeji ti hodně štěstí ve tvém výzkumu draků a telepatie," citoval dopis britský zpravodajský web BBC

Premiérka, jež vloni porodila dceru, neodpovídá na podobný dopis poprvé. V březnu odepsala osmileté holčičce a podpořila její nápad na zákaz nebezpečných zbraní.

Odpověď novozélandské premiérky.
Odpověď novozélandské premiérky. | Foto: derawin07 / Reddit
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy