Premiérka vrátila úplatek 11leté dívce. Ta chtěla, aby Nový Zéland zkoumal draky

Magazín Magazín
14. 5. 2019 12:42
Jedenáctiletá dívka Victorie poslala před časem novozélandské premiérce Jacindě Ardernové dopis s úplatkem a prosbou, aby se vláda začala zabývat výzkumem draků. Populární premiérka dívce pět novozélandských dolarů (zhruba 75 korun) vrátila i s odpovědí, že momentálně o žádném podobném výzkumu neuvažují, ale na draky se pro příště zaměří.
Jacinda Ardernová.
Jacinda Ardernová. | Foto: Shutterstock

Dopis pro novozélandskou premiérku zveřejnil jeden z uživatelů na sociální síti Reddit s tím, že jej napsala jeho mladší sestra. Příběh zaznamenala řada světových médií. 

Jedenáctiletá dívka byla údajně zvědavá, zda novozélandská vláda tuší o existenci draků v zemi a zda je s nimi možno komunikovat pomocí myšlenek. Victorie by se totiž ráda stala trenérkou draků. 

Podle jejího bratra se inspirovala sci-fi seriálem Stranger Things, kde lidé dokážou komunikovat pomocí telepatie a využívají telekinezi. 

Premiérka Jacinda Ardernová malé Novozélanďance odepsala, že jí děkuje za dopis a návrh na výzkum, ale momentálně se bohužel těmito tématy nezabývají. Dodala však, že se na draky a telekinezi pro příště zaměří, a zeptala se, zda draci nosí nějaký speciální obleček.

"Vracím ti proto tvůj úplatek a přeji ti hodně štěstí ve tvém výzkumu draků a telepatie," citoval dopis britský zpravodajský web BBC

Premiérka, jež vloni porodila dceru, neodpovídá na podobný dopis poprvé. V březnu odepsala osmileté holčičce a podpořila její nápad na zákaz nebezpečných zbraní.

Odpověď novozélandské premiérky.
Odpověď novozélandské premiérky. | Foto: derawin07 / Reddit
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy