Politička vzala na summit OSN tříměsíční dceru. Plenu měnili před japonskou delegací

Magazín Magazín
25. 9. 2018 12:58
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová ráda přepisuje politické tradice, a to nejenom ve své zemi. Jako první žena se zúčastnila summitu OSN s celou svojí rodinou.
Jacinda Ardernová na půdě OSN
Jacinda Ardernová na půdě OSN | Foto: Reuters

Jacinda Ardernová je žena mnoha rekordů. Stala se nejmladší premiérkou Nového Zélandu za posledních 150 let, porodila v době, kdy zastávala funkci ministerské předsedkyně, a teď přepsala politické tradice i během mírového summitu Nelsona Mandely na půdě OSN.

Konference se totiž zúčastnil nejen její manžel, ale i jejich tříměsíční dcera Neve, píše zpravodajský server CNN.

"Kéž bych mohl zachytit překvapený pohled japonské delegace, která vešla do jednací místnosti, když jsem zrovna vyměňoval dceři plenu," uvedl manžel premiérky a umístil na Twitter fotku s dcerou, kterou následně okomentoval: "První dítě Nového Zélandu".

Adernová se rozhodla vzít rodinu na summit OSN čistě z praktických důvodů. "Dcera je poblíž mě většinu času. S manželem se snažíme, aby pokaždé, když se probudí, byla se mnou. Nechtěli jsme to měnit ani v tomto případě," vysvětlila.

Novozélandská premiérka není jedinou političkou, která se ve funkci předsedkyně vlády stala matkou, v roce 1990 například porodila Pákistánka Bénazír Bhuttová.

Ardernová na mateřské dovolené strávila šest týdnů a do úřadu se vrátila minulý měsíc. Vedení labouristické strany na Novém Zélandu se ujala tři měsíce před volbami a stranu k vítězství dovedla po devíti letech.

Podívejte se na video: Hypnoporod není šamanství

Metoda hypnoporodu připravuje maminky na vědomý porod ve stavu hluboké meditace a soustředí se na sebe. Kate už takto rodila dvakrát, říká Klementová | Video: DVTV, Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy