reklama
 
 

Francouzský farmář nechal zapsat ovce na základní školu, aby zabránil uzavření třídy

9. 5. 2019 12:55
Na základní škole ve vesnici Crêts-en-Belledonne na jihovýchodě Francie mají kromě více než dvou stovek žáků také patnáctku ovcí. K zápisu je dovedl místní farmář, který tak chce zabránit zavření jedné třídy pro nedostatek dětí. U zápisu prokázal jejich rodný list a ovce dostaly vlastní pera.

Vesnickou školu v alpském regionu Auvergne-Rhône-Alpes navštěvuje 261 dětí, které jsou rozmístěny v jedenácti třídách. Kvůli malému počtu dětí však hrozilo, že jedna ze tříd bude uzavřena. Místní farmář Michel Girerd se tak proto rozhodl navýšit počet zapsaných dětí o patnáctku svých ovcí.

Jedna z matek dětí navštěvujících školu v Crêts-en-Belledonne Gaëlle Lavalová deníku Le Parisien řekla: "Národní vzdělávání je bohužel jenom o číslech. Takže teď je s nárůstem počtu (žáků) všechno v pořádku."

Zápis ovcí, mezi nimiž jsou například jistá Baa-bete, Saute-Mouton nebo Dolly posvětil i místní starosta Jean-Louis Maret. Patnáctku vybraných ovcí doprovodilo do školy celé stádo i jejich psí hlídač. Každá ovce dostala na uvítanou své pero. 

Děti si nové spolužáky pochvalují. "Mít ovce ve škole je super! Jsem připravena vzít jednu nebo dvě do třídy. Jsem si jistá, že jim to půjde dobře," citoval pařížský deník osmiletou dívku. 

Video: Milují mě a žárlí na mě, říká pasačka ovcí

Mám pocit, že jsem k tomu byla předurčena, chytl mě ten klid, nejsem člověk, který zvládá osmihodinovou šichtu, říká pasačka ovcí Petra Patáková. | Video: Martin Veselovský |  19:39

autor: Magazín | 9. 5. 2019 12:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama