reklama
 
 

Oholte si vousy, je v nich víc bakterií než v psí srsti, tvrdí vědci

19. 4. 2019 17:52
Vědci mají špatnou zprávu pro hipstery a jejich vousy, ve kterých je údajně víc bakterií než v psí srsti. Potvrzuje to studie švýcarské kliniky, která zjistila, že vousy mužů obsahují různé bakterie včetně těch životu nebezpečných.

Vědci testovali celkem 18 mužů rozdílného věku a 30 psích plemen. Závěr je takový, že každý vzorek mužských vousů obsahoval vysoký index mikrobů, přičemž v šesti z nich se našly i životu nebezpečné bakterie.

Psi měli ve srovnání s muži vysoký index v 23 případech a žádný vzorek neobsahoval nebezpečné bakterie. Podle vědce Andrea Gutzeita ze švýcarské kliniky Hirschlanden z toho vyplývá jedno: "Psi jsou čistší než muži," řekl to pro britský deník Daily Mail.

S tím nesouhlasí Keith Flet, který na obranu vousáčů založil už v minulosti asociaci Beard Liberation Front. Podle něj je to už několikátá studie, která spíš než na podložených faktech stojí na pogonofobii, tedy strachu z vousů a knírů.

"Myslím, že i v lidských vlasech a na rukou by se daly najít pěkné věci. Určitě to není jen případ vousů, které nejsou v souladu s hygienickou normou," dodal Keith Flet. 

Podívejte se také na video: Harry zaujal plnovousem. Pětiletý chlapec ho objal a nepřestával ho hladit po obličeji

Princ Harry zaujal plnovousem. Pětiletý chlapec ho objal a nepřestával ho hladit po obličeji | Video: Reuters

autor: Magdaléna Medková | 19. 4. 2019 17:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama