Američanka sbírá odpadky z pláže a stylizuje je do fotek módního katalogu. Její dílo je alarmující

Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
14. 3. 2017 14:30
Becca Grettebergerová se živí jako designérka na volné noze. Američanka spolu se svým manželem žije ve francouzském Biarritz a když zrovna nepracuje, nebo nejí bagety, sbírá odpadky z místní pláže. Podklady, které najde, pak stylizuje do fotek jako vystřižených z módních časopisů. Její stránky sdílí organizace upozorňující na alarmující skutečnost, že každou sekundu se do oceánů dostane na 412 kilogramů odpadků, a to včetně bidetů, sedaček z kamionů, oblečku Santa Clause nebo koně z kolotoče.
Odpadky sesbíráné designérkou Beccou Kudelou Grettenbergerovou
Odpadky sesbíráné designérkou Beccou Kudelou Grettenbergerovou | Foto: www.instagram.com/beccalovesart/

Američanka Becca Grettenbergerová je designérkou papírenského zboží a grafickou designérkou značky Billabong. Spolu se svým manželem žije v jihofrancouzském městě Biarritz a když zrovna nejí bagety, jak píše na svém blogu, sbírá kousky odpadků z pláže.

Kusy hraček, drátků nebo úlomky skleněných lahví stylizuje do fotek jako pro módní časopisy.

Treasures from my morning beach run. The beaches were pretty dirty in Biarritz today. March 8, 2017

Příspěvek sdílený Sea & Gather (@seaandgather),

Fotky pak zveřejňuje na svém Instagramu i blogu, kam píše postřehy ze života ve Francii. 

Valentine's Day trash and treasures washed up in Biarritz ❤️🌊 February 14, 2017

Příspěvek sdílený Sea & Gather (@seaandgather),

Fin found in Bidart, France on February 25, 2017

Příspěvek sdílený Sea & Gather (@seaandgather),

Prohledávání pláží a lovení pokladů vyvržených oceánem se Grettenbergerová věnuje již několik let. 

Low tide treasures from the beaches of Biarritz, France. Found on January 15, 2017

Příspěvek sdílený Sea & Gather (@seaandgather),

Za tu dobu se jí už podařily ulovit kousky dlaždic s mexickým vzorem, klíče, golfový míček nebo kousek surfové ploutve.

Golf ball found on the Grande Plage in Biarritz, France on January 16, 2017

Příspěvek sdílený Sea & Gather (@seaandgather),

Podle organizace Surfrider Europe se v roce 2016 podařilo dobrovolníkům při uklízení pláží najít na 433 velmi neobvyklých předmětů. Například bidety, sedačky z kamionů, obleček Santa Clause nebo koně z kolotoče. 

Organizace také spočítala, že každou sekundu se do oceánů dostane na 412 kilogramů odpadků.

Treasures found on the beaches of Biarritz, France on January 6, 2017

Příspěvek sdílený Sea & Gather (@seaandgather),

Pravidelně proto nabádá dobrovolníky, aby se zapojili do sběru odpadu na plážích a kolem dalších vodních toků. Letošní výzva připadá na 16. března.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Basketbalistky USK se rozloučily s Euroligou výhrou nad Gdyní

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se rozloučily s touto sezonou Evropské ligy vítězstvím nad Gdyní 80:67. Double double si v utkání 6. kola připsala za vítězky Američanka Brionna Jonesová, která byla s 27 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 10 doskoků. V týmu Gdyně se povedl také Lauře Miškinieneové se 17 body a 13 doskoky.

Naději na postup ze skupiny B do čtvrtfinále ztratily svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové v domácí "bublině" v hale na Královce porážkami v úterý s Fenerbahce Istanbul a ve čtvrtek s Lyonem. Mezi nejlepší osmičkou chybí USK poprvé od sezony 2012/13.

Gdyně, která v silné skupině neuhrála ani jednu výhru, držela s domácím týmem v první čtvrtině krok a dokonce v jednu chvíli vedla o pět bodů. Bylo to především díky devíti bodům Alice Kunekové. V druhé čtvrtině už ale USK, který tradičně střelecky držela Jonesová, dokázal získat až desetibodový náskok.

Polský celek se ještě snažil vrátit do hry, ale přišla desetibodová šňůra USK mezi 27. a 40. minutou. Dovršila ji dvěma trojkami za sebou Kateřina Elhotová, před ní ještě jednu proměnila Teja Oblaková. Vyplynulo z toho vedení 52:37. Dvakrát Pražanky unikly i do největšího rozdílu 16 bodů a bez problémů dokráčely k prvnímu úspěchu v domácím turnaji a celkově třetí výhře v soutěži.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy