Moderátorka porodila v přímém rozhlasovém přenosu. Bylo úžasné se o to podělit s posluchači, řekla

ČTK ČTK
22. 2. 2018 8:25
Cassiday Proctorová začala mít porodní bolesti v pondělí. Rádio se s nemocnicí domluvilo, že porod bude přenášet naživo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: birthphotographyimagecompetition.com

St. Louis (USA) - V přímém přenosu porodila císařským řezem americká moderátorka ranního vysílání rozhlasové stranice The Arch. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Cassiday Proctorová začala mít porodní bolesti v pondělí. Rádio se s nemocnicí domluvilo, že porod bude přenášet naživo. Proctorová BBC řekla, že to bylo impulzivní rozhodnutí, protože dítě se začalo klubat na svět s dvoutýdenním předstihem.

"Bylo úžasné, že jsem se o jedinečný den svého života mohla podělit s posluchači rozhlasu," uvedla moderátorka během nezvyklého úterního ranního vysílání. Porod v přímém přenosu byl jen "rozšířením toho, co už beztak ve svém pořadu dělám: sdílím (s posluchači) všechny aspekty svého života", dodala.

Jméno Jameson chlapečkovi, který po porodu vážil 3,3 kilogramu, vybrali - jak jinak - také posluchači.

Thanks @ksdknews for visiting today!

Příspěvek sdílený Cassiday Proctor (@radiocassiday),

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy