Fanoušek zombie seriálu spočítal přeživší od vypuknutí apokalypsy. Naživu by bylo 0,0002 % populace

jaz
8. 3. 2016 8:00
Populární americký seriál Živí mrtví by ve skutečnosti stál život většiny populace na planetě. Dokládá to jisté video, ve kterém jeho autor spočítal přesný čas vypuknutí zombie epidemie, počet přeživších lidí na planetě i herců v seriálu. Neblahá prognóza tak v případě chodících mrtvých zmenšila populaci z necelých sedmi miliard lidí na pouhý jeden milion.
Video: YouTube

Šestá sezóna úspěšného amerického seriálu Živí mrtví podle fanoušků nedává dostatečné odpovědi na otázky ohledně doby vzniku apokalypsy zombie, ale i počtu přeživších lidí na planetě Zemi. Matt Lieberman z YouTube kanálu SourceFed ale využil moderní technologie, znalostí matematiky i seriálu o chodících mrtvolách a dal příznivcům pořadu pár čísel, která chybějící mezery doplňují. Informoval o tom server MovieWeb.

Matt Lieberman si nejprve položil otázku, kdy vůbec zombie apokalypsa začala. Navzdory prvním dílům seriálu, které diváci na obrazovkách viděli už v roce 2010, ale datoval vznik přesně na 15. ledna roku 2012. Hlavní hrdina příběhu, který se dostane z komatu a zjistí, že se svět proměnil, se pak podle Liebermana probudí 25. května téhož roku a vydává se hledat svou ženu a syna.

Další otázkou bylo, kolik zhruba přežilo lidí na celém světě za dobu vysílání seriálu. Lieberman vyšel z údajů tvůrce komiksové předlohy Živí mrtví scenáristy Roberta Kirkmana, který uvádí, že zombie jsou v přesile vůči lidem, a to 5000:1. Což by znamenalo s přihlédnutím na zhruba 6,986,951,000 lidí žijících na planetě v roce 2012, že po měsících šíření zombie epidemie by na Zemi zůstalo jen něco málo kolem 1,397,390 lidí. To jsou 0,0002 procenta světové populace.

Matt Lieberman ale nebere v potaz počet dětí, které se narodí během apokalypsy. Jen hlavnímu hrdinovi Ricku Grimesovi, kterého ztvárnil Andrew Lincoln, porodí jeho žena dceru Judith. Další postava Maggie v podání Lauren Cohan během vysílání seriálu také otěhotní se svým přítelem Glennem, kterého hraje Steven Yeun.

Autor výpočtů nepřekvapil fanoušky jen v o dva roky pozdějším startem apokalypsy, než byl začátek vysílání seriálu. Tvrdí totiž, že celá katastrofa od vypuknutí do šesté sezóny seriálu, který právě běží na televizních obrazovkách, probíhala 614 dní. Tomu ovšem neodpovídá rychlé stárnutí postavy desetiletého Carla, ze kterého se stal za tu dobu šestnáctiletý mladík.

Jisté ovšem je, že od začátku vysílání zemřelo na obrazovkách kvůli chodícím zombie řada postav, a to údajně 72,6 procent. Z původních 347 lidí čelících mrtvákům, se šesté epizody dožilo jen 95 postav. To není ale podle MovieWebu konečné číslo. V dalších dílech se fanoušci musí připravit na smrt dalších. Údajně se tak se seriálem rozloučí například herec Steven Yeun, který hraje postavu Glenna.

Hřbitovy nejsou jen skládka ostatků, ale i místo paměti národa. Tím, že tam bude naučná stezka nebo výstava, se klid pohřebiště podle mě neruší, říká ředitel Správy pražských hřbitovů Martin Červený. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy