reklama
 
 

Zuckerbergova armáda ve virtuální realitě způsobila na internetu poprask. Tahle budoucnost lidi děsí

24. 2. 2016 18:00
Šéf Facebooku zveřejnil na svém profilu fotku z nedávné konference Samsungu, kde mluvil o budoucnosti virtuální reality. Přítomní hosté byli požádáni, aby si na Zuckerbergův příchod nasadili speciální brýle, z čehož vznikl snímek, který rozpoutal na sociálních sítích vášně. Uživatele takovýto obrázek budoucnosti děsí a nehodlají se smířit s orwellovským pojetím života i sociálních vztahů. Po internetu kolují i vtipné koláže.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg kráčí sálem na konferenci v Barceloně mezi sedícími posluchači, kteří mají na očích brýle pro virtuální realitu. Tak vypadá snímek, který šéf sociální sítě zveřejnil na svém profilu.

Přestože Zuckerbergovým cílem bylo dostat brýle Oculus VR k běžným uživatelům, mnohé z nich spíše vyděsil. Informoval o tom server CNET.

Společnost Facebook koupila v roce 2014 Oculus VR za dvě miliardy dolarů a teď se snaží dostat virtuální realitu i do běžných domácností. Na kongresu v Barceloně mnoha potenciálním zákazníkům Zuckerberg ukázal, že masové přijetí virtuální reality by mohla být opravdová noční můra.

"Marku, není to divný pocit, když jsi jediný, kdo vidí svýma reálnýma očima, zatímco všichni ostatní jsou zombie v Matrixu?" ptá se jeden z tisíců komentujících na Facebooku, které předzvěst možné budoucnosti mírně vyděsila.

"Pokud je chůze Marka Zuckerberga mezi mrtvými budoucností, pak k čertu s ní. Ten obrázek je všeříkající, vypadáte, jako byste těm lidem ukradli jejich mozky," přidává se další.

Ne každý byl ale kuriózním snímkem šokován. "Proč se lidé tolik bojí pokroku? Dostáváme nástroje a to, co s nimi děláme, je zcela naše vina," umírňuje zděšení jeden z komentujících. 

K vášnivé diskusi na Facebooku se přidala i média, která Zuckerbergův krok k zavedení technologie virtuální reality pro běžné spotřebitele nehodnotí jako něco pozitivního. "Podívejte se na ně všechny. Jsou jako slepci ve světě vidících! Každý je ovce. Jsme ztraceni," píše redaktor Scott Stein z CNET a varuje, že je jedno, zda v uličce kráčí Zuckerberg, nebo někdo jiný, stejně bude snímek symbolem rostoucí propasti mezi lidmi.

autor: jaz | 24. 2. 2016 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama