Nejhorší bydlení na světě? Do domu u křižovatky už nabouralo přes 100 aut

Magazín Magazín
12. 5. 2017 11:52
První nehoda se stala v roce 2010. Do ložnice rodiny tehdy vjelo auto, zatímco těhotná žena spala. Dům Ha Haijuna a Xu Renxiangové se nachází na křižovatce rychlostní silnice z města Ta-čching do Cicikaru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Rodina obývající dům v severovýchodní čínské provincii Chej-lung-ťiang měla za poslední rok pořádně rušno. Doma se jim totiž vystřídalo celkem 48 aut a náklaďáků, jež do jejich obydlí během loňska nabouraly. Informoval o tom čínský deník Beijing Youth Daily.

Dům Ha Haijuna a Xu Renxiangové se totiž nachází na křižovatce u pravé zatáčky a řidiči aut často nestačí zpomalit natolik, aby úhel vybrali. Končí tak při nejlepším v předzahrádce domu.

Ačkoliv rodina umístila před plot žlutou značku s červeným znakem představující upozornění 'Zpomal', zřejmě příliš nezabírá. V roce 2016 totiž vyfotila stovku snímků havarovaných automobilů i náklaďáků.

Při první nehodě žena spala, když auto vjelo do ložnice

Rychlostní silnice z města Ta-čching do Cicikaru ale na místě nebyla vždy. Manželé si dům na sedmdesátimetrovém pozemku postavili ještě předtím, než před sedmi lety začala silniční výstavba.

Nehody aut začaly podle Xu Renxiangová v roce 2010. Při té první byla v osmém měsíci těhotenství a zrovna spala, když do jejich ložnice vjelo auto, popsala čínskému deníku.

Kvůli velkému množství nehod si venku před domem nesmí hrát ani jejich sedmiletá dcera. A přestože pár bydlí v 'domě automobilových nehod ', nikdo z nich naštěstí nebyl vážně zraněn.

Rodina se údajně většinou s viníkem nehody dohodne a získá od něj odškodnění. Smolnou křižovatku prý zkoumají také čínští úředníci, s žádným řešením ale dosud nepřišli.

Podívejte se: Dívka natočila vlastní bouračku, video je součástí kampaně za bezpečnější řízení.

Dívka natočila vlastní bouračku. Streamování vás může zabít, varuje drsná kampaň. | Video: Derbyshire Constabulary
 

Právě se děje

Další zprávy