Když není místo pro železnici, musí vlak projíždět obytným domem. I tak se bydlí v Číně

Když není místo pro železnici, musí vlak projíždět obytným domem. I tak se bydlí v Číně
Na silnice a železniční síť nezbývá v lidnatém jihočínském městě příliš místa.
Železniční stanici umístili přímo do devátého patra obytného komplexu.
Vlak ale dokonale odhlučnili. Obyvatele domu prý neobtěžuje víc než myčka nádobí.
"Naše město bojuje s velmi hustou zástavbou. Najít prostor pro silnice a železnici je tedy skutečnou výzvou," vysvětluje mluvčí tamního dopravního podniku.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová Petra Jansová
22. 3. 2017 15:53
Čínští projektanti se s nedostatkem místa vyrovnali zajímavým způsobem. Vlakovou zastávku umístili do devátého patra 19podlažního bytového domu. S ojedinělým řešením jsou spokojeni jak zástupci tamního dopravního podniku, tak i obyvatelé domu. Hluk, který vydává projíždějící vlaková souprava, prý není větší než zvuk, který vydává myčka nádobí.

Architekti a dopravní inženýři v jihočínském Čchung-čchingu, který obývá zhruba 33 miliónů lidí a patří tak k nejlidnatějším městům v Číně, vyřešili nedostatek místa pro železniční dopravu ojedinělým způsobem. Zastávku umístili do devátého patra 19podlažního obytného domu.

"Naše město bojuje s velmi hustou zástavbou. Najít prostor pro silnice a železnici je tedy skutečnou výzvou," vysvětluje mluvčí tamní městské hromadné dopravy britskému serveru The Mirror.

Řešení sice považovali na začátku za risk, který se ale vyplatil. Překvapivé umístění železniční stanice mohli projektanti realizovat i díky použití těch nejmodernějších technologií.

Hluk projíždějícího vlaku dosahuje úrovně 60 decibelů a obyvatelům obytného komplexu připomíná zvuk myčky ve fázi mycího procesu.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy