Skočil za aligátorem a zachránil štěně. Video seniora s doutníkem je světovou senzací

Zatímco 74letý Richard Wilbanks seděl u vody na svém floridském pozemku, vyrušilo ho kňučení jeho čtyřměsíčního psa. Rychle zareagoval a skočil pro něj do blízkého jezírka. Z vody vytáhl nejen tonoucí štěně, ale také aligátora, který jej stále držel za nohu.
Skočil do jezírka, aby vytáhl štěně z čelistí aligátora | Video: Florida Wildlife Federation, fStop Foundation

K události došlo přímo na pozemku důchodce ve floridské vesnici Estero. Incident zachytila kamera, kterou ochranáři umístili na Wilbanksův pozemek s jeho svolením. 

Sevřené čelisti aligátora se mu podařilo roztáhnout a svého psa tak vysvobodit. "Byl jsem v šoku. Všechno se odehrálo tak rychle," popsal svůj zážitek Wilbanks v rozhovoru pro americkou stanici NBC. Pes vyšel z incidentu jen s drobným poraněním, útočícího plaza ochranáři z pozemku přesunuli jinam.

Video zaujalo lidi po celých Spojených státech a globálním hitem se stalo i na sociálních sítích. Většina uživatelů chválí rychlou a klidnou reakci muže, který při akci ani neodložil doutník. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy