Skočil za aligátorem a zachránil štěně. Video seniora s doutníkem je světovou senzací

Video Video
23. 11. 2020 16:00
Zatímco 74letý Richard Wilbanks seděl u vody na svém floridském pozemku, vyrušilo ho kňučení jeho čtyřměsíčního psa. Rychle zareagoval a skočil pro něj do blízkého jezírka. Z vody vytáhl nejen tonoucí štěně, ale také aligátora, který jej stále držel za nohu.
Skočil do jezírka, aby vytáhl štěně z čelistí aligátora | Video: Florida Wildlife Federation, fStop Foundation

K události došlo přímo na pozemku důchodce ve floridské vesnici Estero. Incident zachytila kamera, kterou ochranáři umístili na Wilbanksův pozemek s jeho svolením. 

Sevřené čelisti aligátora se mu podařilo roztáhnout a svého psa tak vysvobodit. "Byl jsem v šoku. Všechno se odehrálo tak rychle," popsal svůj zážitek Wilbanks v rozhovoru pro americkou stanici NBC. Pes vyšel z incidentu jen s drobným poraněním, útočícího plaza ochranáři z pozemku přesunuli jinam.

Video zaujalo lidi po celých Spojených státech a globálním hitem se stalo i na sociálních sítích. Většina uživatelů chválí rychlou a klidnou reakci muže, který při akci ani neodložil doutník. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy