Cizinec láká děti do auta. Video se na internetu stalo hitem

jaz
14. 8. 2015 9:15
Sociální experiment ukázal, že americké děti slepě důvěřují naprosto cizím lidem a nemají problém s nimi nasednout do auta. Video na internetu vidělo přes 24 milionů lidí.
Foto: YouTube

Praha – Jednadvacetiletý vtipálek a YouTuber Coby Persin uveřejnil na začátku tohoto týdne video s názvem Nebezpečí sociálních médií, které má ukázat, jak je pro sexuální delikventy jednoduché přes internet nalákat dítě na osobní schůzku. Video má do dnešního dne přes 24 milionů zhlédnutí.

Persin kontaktoval se souhlasem rodičů přes falešný profil na sociální síti tři dívky ve věku 12, 13 a 14 let. Se všemi si chvíli psal a poté je požádal o osobní schůzku bez vědomí rodičů. Předstíral přitom, že je mu 15 let.

Dívky si opravdu počkaly, až budou moct z domu nepozorovaně odejít, a vydaly se na schůzku. Jedna se s Cobym sešla v parku, druhá si neznámého muže pozvala přímo do domu a poslední stačilo vysvětlení, že je Coby bratrem kluka z Facebooku, proto nasedla přímo do jeho auta s tím, že se na schůzku nechá dovézt.

Vtipálek nalákal tři důvěřivé dívky. | Video: YouTube

Rodiče, kteří se celou dobu experimentu účastnili, nejprve tvrdili, že svým dcerám věří. O to větší šok pro ně byl, když dívky na schůzku opravdu přišly.

Kritici vyčítají experimentu zejména jeho negativní vyznění. "Video jen posiluje myšlenku, že každé dítě je v neustálém nebezpeční ze strany cizích lidí. Stojí za to promluvit si s dětmi a říct jim, že mohou mluvit s kýmkoli, ale nemohou s cizím člověkem odejít. Nemůžeme přeci pořád jen čekat to nejhorší," tvrdí například Lenore Skenazy, která se zabývá bezpečností dětí.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy