Cizinec láká děti do auta. Video se na internetu stalo hitem

jaz
14. 8. 2015 9:15
Sociální experiment ukázal, že americké děti slepě důvěřují naprosto cizím lidem a nemají problém s nimi nasednout do auta. Video na internetu vidělo přes 24 milionů lidí.
Foto: YouTube

Praha – Jednadvacetiletý vtipálek a YouTuber Coby Persin uveřejnil na začátku tohoto týdne video s názvem Nebezpečí sociálních médií, které má ukázat, jak je pro sexuální delikventy jednoduché přes internet nalákat dítě na osobní schůzku. Video má do dnešního dne přes 24 milionů zhlédnutí.

Persin kontaktoval se souhlasem rodičů přes falešný profil na sociální síti tři dívky ve věku 12, 13 a 14 let. Se všemi si chvíli psal a poté je požádal o osobní schůzku bez vědomí rodičů. Předstíral přitom, že je mu 15 let.

Dívky si opravdu počkaly, až budou moct z domu nepozorovaně odejít, a vydaly se na schůzku. Jedna se s Cobym sešla v parku, druhá si neznámého muže pozvala přímo do domu a poslední stačilo vysvětlení, že je Coby bratrem kluka z Facebooku, proto nasedla přímo do jeho auta s tím, že se na schůzku nechá dovézt.

Vtipálek nalákal tři důvěřivé dívky. | Video: YouTube

Rodiče, kteří se celou dobu experimentu účastnili, nejprve tvrdili, že svým dcerám věří. O to větší šok pro ně byl, když dívky na schůzku opravdu přišly.

Kritici vyčítají experimentu zejména jeho negativní vyznění. "Video jen posiluje myšlenku, že každé dítě je v neustálém nebezpeční ze strany cizích lidí. Stojí za to promluvit si s dětmi a říct jim, že mohou mluvit s kýmkoli, ale nemohou s cizím člověkem odejít. Nemůžeme přeci pořád jen čekat to nejhorší," tvrdí například Lenore Skenazy, která se zabývá bezpečností dětí.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Místopředsedkyně Senátu Horská navrhuje 24. červen jako den památky vyhlazených obcí

Mezi významné dny v českém kalendáři by se měl nově zařadit 24. červen jako Den památky obcí a sídel vyhlazených během nacistické okupace. V novele zákona o státních svátcích to navrhla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská (KDU-ČSL). Na navržené datum připadá výročí vypálení obce Ležáky na Chrudimsku, kterou vyhladili nacisté v roce 1942 v souvislosti s atentátem na Reinharda Heydricha. Návrhem novely by se měl Senát v prvním čtení zabývat příští čtvrtek.

Podle Horské zůstává ve stínu lidických událostí nejen obec Ležáky, ale i další místa, která se stala obětí nacistické brutality na sklonku druhé světové války. Horská připomíná například vypálení moravské osady Ploština 19. dubna 1945, jejíž obyvatelé podporovali partyzány z 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky. Při akci bylo zastřeleno nebo zaživa upáleno 27 civilistů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA neprosadily v Radě bezpečnosti OSN prodloužení zbrojního embarga vůči Íránu

Spojeným státům se nepodařilo v Radě bezpečnosti OSN prosadit prodloužení zbrojního embarga proti Íránu. Z 15 členů se pro prodloužení kromě USA vyslovila ještě Dominikánská republika. Proti byly Rusko a Čína a zbývající země, včetně Francie, Británie a Německa, se zdržely, napsala agentura Reuters. Embargo, které je zakotveno v jaderné dohodě Íránu se světovými mocnostmi z roku 2015, má vypršet v říjnu.

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa prodloužení zbrojního embarga OSN vůči Íránu prosazuje již delší dobu. Míní totiž, že jeho zrušení islámské republice umožní získat zbraně, které mohou přispět k eskalaci konfliktů na Blízkém východě. Washington pohrozil, že pokud RB OSN embargo neprodlouží, spustí skrze jadernou dohodu proces k reaktivaci všech sankcí OSN vůči Íránu, včetně zbrojního embarga.

Zdroj: ČTK
Další zprávy