Cizinec láká děti do auta. Video se na internetu stalo hitem

jaz
14. 8. 2015 9:15
Sociální experiment ukázal, že americké děti slepě důvěřují naprosto cizím lidem a nemají problém s nimi nasednout do auta. Video na internetu vidělo přes 24 milionů lidí.
Foto: YouTube

Praha – Jednadvacetiletý vtipálek a YouTuber Coby Persin uveřejnil na začátku tohoto týdne video s názvem Nebezpečí sociálních médií, které má ukázat, jak je pro sexuální delikventy jednoduché přes internet nalákat dítě na osobní schůzku. Video má do dnešního dne přes 24 milionů zhlédnutí.

Persin kontaktoval se souhlasem rodičů přes falešný profil na sociální síti tři dívky ve věku 12, 13 a 14 let. Se všemi si chvíli psal a poté je požádal o osobní schůzku bez vědomí rodičů. Předstíral přitom, že je mu 15 let.

Dívky si opravdu počkaly, až budou moct z domu nepozorovaně odejít, a vydaly se na schůzku. Jedna se s Cobym sešla v parku, druhá si neznámého muže pozvala přímo do domu a poslední stačilo vysvětlení, že je Coby bratrem kluka z Facebooku, proto nasedla přímo do jeho auta s tím, že se na schůzku nechá dovézt.

Vtipálek nalákal tři důvěřivé dívky. | Video: YouTube

Rodiče, kteří se celou dobu experimentu účastnili, nejprve tvrdili, že svým dcerám věří. O to větší šok pro ně byl, když dívky na schůzku opravdu přišly.

Kritici vyčítají experimentu zejména jeho negativní vyznění. "Video jen posiluje myšlenku, že každé dítě je v neustálém nebezpeční ze strany cizích lidí. Stojí za to promluvit si s dětmi a říct jim, že mohou mluvit s kýmkoli, ale nemohou s cizím člověkem odejít. Nemůžeme přeci pořád jen čekat to nejhorší," tvrdí například Lenore Skenazy, která se zabývá bezpečností dětí.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy