Předstírali, že jsou homosexuálové. Reakce Rusů je šokovaly

jaz
20. 7. 2015 10:00
Dva mladíci natočili video, ve kterém ukázali, jak se ruská veřejnost staví k homosexuálům. Vyslechli si nadávky i fyzické útoky. Klip zaznamenal na YouTube přes osm milionů zhlédnutí.
Video: YouTube

Moskva – Urážky i fyzické napadání zakusila dvojice YouTuberů v rámci sociálního experimentu, kterým reagovala na plošnou legalizaci sňatků osob stejného pohlaví v USA. Chtěli ukázat, jek bezútěšná je situace v Rusku.

Mladíci, kteří nejsou partneři a v reálném životě jsou oba heterosexuálové, se jen tak mlčky ruku v ruce procházeli ulicemi Moskvy. Přestože nepůsobili nijak vyzývavě, budili velký rozruch.

"Byl jsem reakcemi šokován. Byli to šílenci. Každých pět minut jsme měli negativní reakci," řekl pro BBC Nikita, jeden z autorů videa. Vyslechli si homofobní urážky, výhružky a nejeden kolemjdoucí dvojici vyhazoval z Ruska. Ti "odvážnější" pak mladíky přímo fyzicky napadli. Jak vzpomíná jeden z autorů, kdyby nekorzovali zrovna po Rudém náměstí, ale procházeli se periferní čtvrtí, báli by se o život.

Homofobie v Rusku eskalovala, když vláda přijala zákon zakazující propagaci homosexuality, aby tak ochránila děti a mládež. Výsledkem jsou perzekuce jinak orientovaných osob. Video zaznamenalo během několika dní přes osm milionů zhlédnutí. Navíc rozpoutalo diskusi o lidských právech v Rusku.

Většina nevhodných komentářů je "vypípaná". Pro lepší porozumění si nezapomeňte zapnout alespoň anglické titulky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 4 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy