Do letadla naboural cateringový vůz. Nehodu zachytila kamera

lis lis
15. 4. 2023 9:25
Divný otřes mohli pocítit pasažéři vystupující z letadla na mezinárodním letišti v třetím největším městě Mexika Guadalajaře. Z ničeho nic totiž do letounu narazil cateringový vůz, který způsobil poškození zadní části trupu letadla. Nehodu na video zachytily průmyslové kamery.
Náraz cateringového vozu do letadla v Mexiku | Video: Reuters

Airbus A320, který provozuje nízkonákladová společnost Viva Aerobus, právě přilétal z mezinárodního letiště Mexico City na mezinárodní letiště Guadalajara, když došlo k nečekané nehodě.

Poté, co letadlo zastavilo, z něj začali vystupovat cestující a personál už chystal letoun na další cestu. V ten moment se ale k ocasu letadla nečekaně přiřítilo cateringové vozidlo a narazilo do něj. Pracovníci letiště uvedli, že v důsledku nárazu bylo letadlo zkontrolováno a opraveno, následně ale dočasně vyřazeno z provozu.

"Na tuto trasu jsme přidělili jiné letadlo s registrační značkou XA-VAY, aby cestující mohli co nejdříve dokončit svou cestu. Litujeme nepříjemností, které tato okolnost mohla způsobit některým plánovaným letům," uvedla společnost Viva Aerobus, která nyní nehodu vyšetřuje, ve svém prohlášení.

 

Právě se děje

Další zprávy