V ulicích Tokia řádí Batman. Pro místní je atrakcí i záhadou

V ulicích Tokia řádí Batman. Pro místní je atrakcí i záhadou
Chibatman
Chibatman
Chibatman
Chibatman
Foto: Reuters
jaz
2. 9. 2014 8:00
V Japonsku žije dokonalá kopie komiksového hrdiny, který se prohání v kostýmu na motorce. Místo šarvátek se zločinem dbá na dodržování předpisů.

Tokio – Jednačtyřicetiletý muž z tokijské prefektury Chiba se už tři roky objevuje v ulicích převlečený za Batmana. Místní mu neřeknou jinak než Chibatman, a to podle oblasti, kde se pravidelně zjevuje.

Kožený oblek, maska a plášť nechybí neznámému muži k iluzi superhrdiny. Jako správný ochránce slabých dosud nezveřejnil svou totožnost. Kdykoli vyjede na svém motocyklu jménem Chibatpod, lidé ho fotografují a snímky poté sdílejí na sociálních sítích. Ví se o něm pouze to, že pracuje pravděpodobně jako svářeč.

Chibatman se nesnaží dostát jménu pravého Batmana, je to spíš gentleman, který je zřejmě velkým fanouškem komiksového hrdiny a nevadí mu být atrakcí pro své spoluobčany. Kromě toho není žádný rebel. V provozu se chová spořádaně a nemá ani problém čekat v koloně na červené.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy