Alabamská církev odvysílá kritizovaný dětský seriál, ve kterém je svatba gayů

Magazín Magazín
3. 6. 2019 15:17
Alabamská metodistická církev se rozhodla veřejně odvysílat epizodu dětského seriálu Arthur, ve kterém se odehrává svatba gayů. Tento díl přitom před dvěma týdny odmítla vysílat alabamská veřejná televizní stanice APT. Církev sídlící v Birminghamu hodlá díl odvysílat 15. června a během něj bude podávat také svatební dort a jablečný džus. Epizoda populárního dětského seriálu měla premiéru 13. května, alabamská televize místo ní však dala jeden ze starých dílů. Programový ředitel se tehdy nechal slyšet, že díl mohl narušit důvěru rodičů v televizní stanici, jejichž děti seriál sledují bez dozoru. Zpráva tehdy obletěla média po celém světě.
Záběry z dětského seriálu o hrbáčovi a jeho přátelích. | Video: PBS
 

Právě se děje

před 27 minutami

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy