reklama
 
 

700 let se drželi za ruce v tajném hrobě. Komu těla patří?

20. 9. 2014 7:00
Ve Velké Británii našli hrob s pozůstatky osob, které se více jak 700 let držely za ruce. Archeologové zjišťují okolnosti jejich smrti.

Londýn - Nad malou vesnicí Hallaton v hrabství Leicester se kdysi nacházela kaple věnovaná svatému Morrallovi. Před nedávnem na stejném místě archeologové z tamní univerzity odkryli hroby s celkem 11 pozůstatky ze 14. století.

Největší atrakcí pro veřejnost ale nebylo ani záhadné umístění hrobů, ale spíše fakt, že se v jednom hrobě našly rovnou dvě kostry, které se držely za ruce, informuje britský deník Daily Mail.

Více jak 700 let staré ostatky jsou údajně zhruba ve stejném věku. Archeologové ale až dalšími analýzami zjistí přesný věk úmrtí.

Odborníci nyní zkoumají, jaká byla příčina jejich smrti a pokud to byli milenci, jak to že skončili ve stejnou dobu ve stejném hrobě. Některé teorie už ale naznačují, že jeden z nich mohl spáchat sebevraždu v době úmrtí toho druhého.

Zatím také zůstává záhadou, proč bylo pro hroby vybráno zrovna místo bývalé kaple nad vesnicí. "Hlavní věcí je, proč byli pohřbeni zrovna tam. V Hallatonu je totiž kostel. Muselo to být něčím zvláštní místo," řekla pro Daily Mail archeoložka Vicky Score z univerzity v Leicesteru, která se také domnívá, že mohlo jít o cizince, protože v dřívějších dobách byl Hallaton poutním místem.

Mezi pohřbenými byli i zavraždění lidé

Další z 11 ostatků byl starší muž, který byl zřejmě zabit něčím ostrým, jako například sekerou. Druhý mladý muž byl v hrobě nalezen s nohami pokrčenými k hrudi. Podle archeologů to ale mohl být následek nemoci.

Kromě těl, kterých má být na nalezišti údajně i více, se ale našly i kamenné pozůstatky kaple, dlaždice, olovo z oken a groše z období od 11. do 15. století.

autor: jaz | 20. 9. 2014 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama