Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř slaví 50 let na scéně. Čekají je dva koncerty v plné O2 areně

hrz
Aktualizováno 24. 10. 2017 17:51
Autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř oslaví 28. října v O2 areně 50 let na scéně. Lístky na vystoupení v 17 hodin, během kterého zazní letité hity jako Dělání nebo Když se zamiluje kůň, jsou už vyprodané, pořadatelé proto přidali ještě jedno vystoupení od 13 hodin. Netradiční podobu dodá rodinné akci takzvaná "Svěrákova louka určená pro malé, leč smělé držitele vstupenek s dětskou slevou do 140 cm". Louka bude umístěna na ploše arény před pódiem a poslouží dětem jako prostor pro tancování.
Přípravy na velký dvojkoncert v O2 sréně.
Přípravy na velký dvojkoncert v O2 sréně. | Foto: Bestsport

O představení Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Trvalky v sobotu 28. října v 17 hodin v pražské O2 areně byl tak velký zájem, že organizátoři přidali ještě jedno od 13 hodin. Na obě představení zbývají podle stránek Ticketportal poslední desítky lístků. Celkově by tak show mohlo vidět až 14 tisíc diváků.

"S písněmi je to jako s rostlinami. Když naši fanoušci rozhodli, že některé z nich budou trvalky, chceme jim to oplatit a uspořádat pro ně velký koncert, kde ty písně zazní. Sejdou se zde rodiče, které je ještě znají, a jejich děti, které je už znají," řekl Zdeněk Svěrák. 

"Odolné kořínky zapustily a ozdobou záhonu se staly takové trvalky jako Dělání, Když se zamiluje kůň nebo třeba Barbora píše z tábora. Je jich na třicet," dodal Jaroslav Uhlíř. 

Koncert bude průřezem půlstoleté éry společného skládání písniček. Ty publikum již několika generací zná nejen z letitého televizního pořadu Hodina zpěvu, ale také z mnoha celovečerních filmů - Ať žijí duchové, Tři veteráni, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda nebo Tři bratři.

Textaři Svěrákovi a skladateli Uhlířovi se podařilo mezi děti "propašovat" desítky hitů, některé už zcela zlidověly. V rozhovoru pro DVTV prozradili Emmě Smetaně svoje know-how: písničky nepíšou tak, aby se zalíbily dětem, nýbrž aby se líbily jim samotným.

Pořadem budou provázet herci Bára Poláková a Pavel Liška. Netradiční podobu dodá rodinnému představení také takzvaná "Svěrákova louka určená pro malé, leč smělé držitele vstupenek s dětskou slevou do 140 cm". Louka bude umístěna na ploše arény před pódiem a poslouží dětem jako prostor pro tancování.

"Očekáváme netradiční atmosféru, protože vystoupení bude interaktivní, a to nejen společným zpěvem. V aréně se rovněž budou promítat obrázky zaslané dětmi," říká mluvčí pořádající společnosti Bestsport Radek Stavěl.

Video: Rozhovor Emmy Smetany se Zdeňkem Svěrákem a Jaroslavem Uhlířem nejen o představení Trvalky

Byl jsem proti, ale Jarda je hitmaker, zaslouží si nějaké vyvrcholení, říká Zdeněk Svěrák o koncertu k 50 letům spolupráce s Jaroslavem Uhlířem. | Video: Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Futsalisté na MS podlehli Brazílii 0:4, s favoritem drželi krok jen poločas

Čeští futsaloví reprezentanti ve druhém utkání na mistrovství světa v Litvě podlehli favorizované Brazílii 0:4. Rekordní pětinásobní šampioni vstřelili všechny branky ve druhém poločase.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna nenavázali na úvodní vítězství 5:1 nad Panamou, třetí utkání ve skupině D sehrají v neděli proti Vietnamu, který má na kontě také tři body. "Kanárci" jsou po dvou kolech stoprocentní a mají jistý postup.

Čeští hráči v Klajpedě první půli drželi s Brazilci krok, i když gólmana Gerčáka dvakrát zachránila branková konstrukce. Šance si ale vytvořil i Neumannův tým, ty největší zahodili Seidler se Slováčkem.

Jihoameričané už po přestávce potvrdili roli jasného favorita. Mezi 23. a 24. minutou se dvakrát trefil Ferrao, nejlepší futsalista světa za poslední dva roky. Gerčáka poté překonali ještě kapitán Rodrigo a těsně před koncem Marlon. Češi tak s Brazílií prohráli i poosmé v historii.

Do osmifinále turnaje projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Čeští futsalisté na světovém šampionátu startují počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmé místo z roku 2004.

Mistrovství světa ve futsalu v Litvě:

Skupina D:

Brazílie - Česko 4:0 (0:0)

Branky: 23. a 34. Ferrao, 26. Rodrigo, 20. Marlon.

Sestava Česka: Gerčák (Němec) - Záruba, Slováček, Koudelka, D. Drozd - Homola, Vokoun, P. Drozd, Křivánek, Rešetár, Seidler, Holý, Vnuk. Trenér: Neumann.

Panama - Vietnam 2:3 (2:2)

1. Brazílie 2 2 0 0 13:1 6
2. Česko 2 1 0 1 5:5 3
3. Vietnam 2 1 0 1 4:11 3
4. Panama 2 0 0 2 3:8 0

Skupina C:

Šalamounovy ostrovy - Portugalsko 0:7 (0:3), Thajsko - Maroko 1:1 (0:1).

1. Portugalsko 2 2 0 0 11:1 6
2. Maroko 2 1 1 0 7:1 4
3. Thajsko 2 0 1 1 2:5 1
4. Šalamounovy ostrovy 2 0 0 2 0:13 0

 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy