Velký audioknižní čtvrtek přináší namluvené knihy od Coelha, Čapka, Fukse, Vondrušky či Pekárkové

ČTK ČTK
2. 11. 2017 6:55
Na pultech knihkupectví se dnes, 2. listopadu, v rámci Velkého audioknižního čtvrtku objeví jedenáct knih, které se nečtou, ale poslouchají. Třetí pokračování akce sloužící k propagaci audioknih se koná po vzoru podobné události propagující knihy v klasické podobě.
Audiokniha od Ivy Pekárková a povídky od Karla Čapka či Eduarda Basse.
Audiokniha od Ivy Pekárková a povídky od Karla Čapka či Eduarda Basse. | Foto: Velký audioknižní čtvrtek

Během letošního Velkého audioknižního čtvrtku vychází celkem jedenáct žánrově pestrých audioknih. 

Zájemci si mohou pořídit tituly Jedenáct minut od brazilského spisovatele Paula Coelha, povídky z pera velikána americké literatury Francise Scotta Fitzgeralda, Dobu z druhé ruky nositelky Nobelovy ceny za literaturu Světlany Alexijevičové nebo kultovní román Den trifidů od Johna Wyndhama.

Velký audioknižní čtvrtek

Iva Pekárková: Dej mi ty prachy
John Wyndham: Den trifidů
Světlana Alexijevičová: Doba z druhé ruky
Vlastimi Vondruška: Husitská epopej
Paolo Coelho: Jedenáct minut
Ladislav Fuchs: Myši Natálie Mooshabrové
F. S. Fitzgerald: Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky
Bass, Čapek, Hašek, Poláček: Povídky z kavárny
Vlastimil Vondruška: Nepohřbený rytíř
Mark Haddon: Podivný případ se psem
J. P. Donleavy: Dáma, která měla ráda čisté záchodky

Z české literatury se objeví Iva Pekárková s nahrávkou Dej mi ty prachy, horor Ladislava Fukse Myši Natálie Mooshabrové, Vlastimil Vondruška s Nepohřbeným rytířem nebo sbírka povídek a fejetonů slavných spisovatelů z meziválečného období. Knihy načetli Norbert Lichý, Vanda Hybnerová, Hana Maciuchová, Josef Somr či letos zesnulý Jiří Ornest.

Součástí Velkého audioknižního čtvrtku je doprovodná akce Jak se dělá audiokniha, která se dnes uskuteční v Městské knihovně v Praze.

Pozvání na besedu a autogramiádu přijali herečka Daniela Kolářová, šéfrežisér Českého rozhlasu Aleš Vrzák, držitelka letošní Audioknihy roku za ženský hlas Dana Černá nebo Matouš Ruml, interpret titulu Podivný případ se psem.

Pro příznivce klasické podoby knih se až do 26. listopadu koná 7. ročník Knihománie, pro kterou 17 vydavatelů ve více než 250 knihkupectvích po celé zemi připravilo 25 bestselerů všech žánrů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy