Úspěšná bratislavská výstava o umění a propagandě za války je k vidění on-line

Kultura Kultura
14. 8. 2017 10:50
Kdo nestihl zajet do bratislavské Slovenské národní galerie na výstavu Sen × skutočnosť - Umenie & propaganda 1939-1945, ten má nyní možnost prostudovat si veškeré vystavené artefakty on-line. Galerie na svém webu zveřejnila virtuální prohlídku s 360° panoramaty všech místností. Po kliknutí na konkrétní dílo se zobrazí jeho profil na Webu umění, což je on-line katalog výtvarných prací ze sbírek slovenských galerií. Výstava skončila v únoru tohoto roku, podle pořadatelů ji vidělo 26 147 návštěvníků, což je rekordní číslo. Návštěvnost tamních výstav běžně nepřesáhne 20 tisíc lidí.
Virtuální procházka výstavou o umění a propagandě za 2. sv. války Sen x skutočnosť. | Video: YouTube / Slovenská národní galerie
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy